Investicijos

Efektyvus įmonės finansų valdymas – pats tiesiausias kelias išlikimo link

Norint įsteigti nuosavą verslą, reikia turėti įvairių sričių žinių, patirties ir kompetencijos. Tačiau, savaime suprantama, patys nesame visažiniai, todėl nereikia bijoti priimti pagalbą iš šalies. Įkuriant įmonę, labai svarbus žingsnis – susirinkti kompetentingą ir pasiryžusį įgyvendinti jūsų tikslus, verslo sumanymus personalą. Tik įmonės steigėjas gali nuspręsti, kokių specialistų jam prireiks. Pavyzdžiui, nuosavas buhalteris ar buhalterio paslaugos yra būtinos kiekvienai įmones, tuo tarpu plačiai priimta manyti, kad finansu direktorius turi tik vidutinio dydžio ir didelės įmonės. Šie specialistai daugeliu atvejų gali ir netgi turi dirbti mažose įmonėlėse. Šiuolaikinės įmonės gali turėti vos 1 darbuotoją, tačiau darbuotojų skaičius gali siekti ir iki kelių tūkstančių: viskas priklauso nuo verslo srities, teikiamų paslaugų apimties ir panašių dalykų.

Retai kada finansų direktorių turi verslą pradedančios, smulkios ar ne pelno siekiančios įmonės. Pagrindinės priežastys yra dvi. Pirma, verslininkai mano, kad tokio darbuotojo samdymas – labai retais atvejais atsiperkanti investicija. Antra, verslą pradedantys žmonės mano, kad visus darbus nuo A iki Z geba pasidaryti patys: jų kompetencijoje yra ir finansu valdymas, ir darbuotojų atranka, ir verslo vystymas, ir kontaktų su tiekėjais/pirkėjais užmezgimas, ir visa kita.

Tačiau lietuviams pats laikas suvokti, kad vienas žmogus ant savo pečių nešti didžiulės verslo naštos, ypač jei verslas klostosi sėkmingai ir sparčiai plečiasi, yra nepajėgus. Galiausiai, viską darant pačiam, verslas gali atsidurti kritinėje padėtyje, nes vien tik entuziazmo čia nepakanka. Labai svarbu, kad įmonėje būtų kontroliuojama apskaita ir tinkamai įgyvendinamas finansų valdymas – visa tai daryti reikėtų nuo pat verslo pradžios. Vertėtų įsidėmėti ir tai, kad apie 80 procentų smulkaus verslo ir pradedančiųjų įmonių bankrutuoja dėl to, kad nesugeba pakankamai efektyviai valdyti piniginių srautų. Taigi verta pamąstyti, kur pataupyti, o kur specialistus samdyti yra būtina.

Finansų direktorius gelbsti tiems, kurie nuolat nori gauti kvalifikuotą eksperto pagalbą, patirdami nedideles išlaidas. Be to, atsižvelgiant į įmonės rūšį, darbo bus įdedama optimaliai tiek, kiek reikia, kad verslas vystytųsi sklandžiai ir uždirbtų pinigus.

One Comment

Parašykite komentarą