• Bankai ir Draudimas

    Sumanios paskolų grąžinimo strategijos

    Paskolų grąžinimas gali atrodyti nelengva užduotis, ypač jei turite daug skolų su skirtingomis palūkanų normomis ir grąžinimo terminais. Tačiau kruopščiai planuodami ir strategiškai valdydami finansus galite kontroliuoti savo skolas ir siekti finansinės laisvės. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių efektyviau ir veiksmingiau valdyti paskolos grąžinimą. 1. Sudarykite biudžetą Pradėkite nuo savo dabartinės finansinės padėties įvertinimo ir biudžeto, kuriame būtų nurodytos jūsų pajamos, išlaidos ir skoliniai įsipareigojimai, sudarymo. Nustatykite sritis, kuriose galite sumažinti savo nuožiūra patiriamas išlaidas ir daugiau pinigų skirti skoloms grąžinti. Gerai suplanuotas biudžetas padės jums nustatyti savo finansinių tikslų prioritetus ir neatsilikti nuo paskolos įmokų. 2. Mokėkite daugiau nei minimumą Kai tik įmanoma, stenkitės mokėti didesnes nei minimalias mėnesio įmokas…

  • Bankai ir Draudimas

    „Moody‘s“ patvirtino „Citadele“ banko reitingą ir pagerino perspektyvą

    Tarptautinė reitingų agentūra „Moody’s“ patvirtino „Citadele“ banko kredito reitingą Baa2 ir pagerino jo perspektyvą į teigiamą. „Moody’s“ įvertinimas liudija banko demonstruojamus gerus rezultatus bei pažangą, įgyvendinant ilgalaikę strategiją – tapti pirmaujančia finansinių paslaugų teikėja Baltijos šalyse. Džiaugiamės, kad 2023 metų ekonominiai iššūkiai mums nesutrukdė – ir toliau teikėme klientams geriausias savo srityje finansines paslaugas bei užtikrinome, kad bankas veiktų, turėdamas gerus kapitalo ir likvidumo rodiklius“, – teigia „Citadele“ generalinis direktorius Johanas Åkerblomas. „Moody’s“ vertinimu, „Citadele“ kapitalas per ateinančius 12-18 mėnesių toliau didės dėl augančio tvaraus pelningumo ir stabilios kredito kokybės, todėl ilgalaikių indėlių ir pagrindinės neužtikrintos skolos reitingų perspektyvos buvo pakeistos iš stabilių į teigiamas. Patvirtindama „Citadele“ ilgalaikį indėlių Baa2…

  • Bankai ir Draudimas

    „EMBank“ prisijungė prie Lietuvos verslo konfederacijos

    „European Merchant Bank“ (EMBank) prisijungė prie vienos didžiausių verslą vienijančių organizacijų Lietuvoje – Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) bendruomenės ir tapo jos nariu. „Didžiuojamės galėdami prisijungti prie asociacijos, besivadovaujančios modernaus bei atsakingo verslo standartais. Narystė LVK mums reiškia didžiulį įvertinimą ir galimybę prisidėti prie smulkiojo ir vidutinio verslo augimo Lietuvoje. Mūsų bankas smulkioms ir vidutinėms įmonėms gali pasiūlyti platų finansavimo galimybių spektrą, mokėjimo priemonių ir vertingų įžvalgų“, – sako „EMBank“ vadovas Sarp Demiray. LVK vadovas Andrius Romanovskis sveikino „EMBank“ prisijungus ir pabrėžė, kad finansų sektoriaus atstovų narystė – labai svarbi konfederacijos nariams, ypač šiuo neapibrėžtu ekonominiu laikotarpiu. „Tebematome, kad prieinamumas prie finansavimo verslui Lietuvoje išlieka ribotas, o siekiant paskatinti ekonomikos atsigavimą,…

  • Bankai ir Draudimas

    2024 m. ES verslas prognozuoja, kad įmonių apyvarta didės

    Europos Centrinio Banko (ECB) vykdytos verslų apklausos duomenimis, pernai antroje metų pusėje euro zonos įmonės fiksavo apyvartos didėjimą. Deja, padidėjusios darbo jėgos, gamybos ir palūkanų sąnaudos smukdė jų pelningumą. Verslai tikisi, kad 2024 m. pirmoje pusėje įmonių apyvarta toliau augs. „European Merchant Bank“ vadovo Sarp Demiray teigimu, ECB apklausos rezultatai rodo, kad baigiantis 2023 m. ES verslų noras skolintis didėjo, nors ir neženkliai. Išorinio finansavimo aktyviau ieškojo stambus verslas. Tuo tarpu smulkusis ir vidutinis verslas buvo pasyvesnis. Verslai labiau domėjosi verslo paskolomis, lizingu. Gautas finansavimas daugiausia buvo naudojamas ilgalaikėms investicijoms ir apyvartiniam kapitalui. Ketvirtadalis Europos Centrinio Banko apklausoje dalyvavusių įmonių nurodė, kad galimybė gauti išorinį finansavimą buvo pagrindinis iššūkis. Lietuvos…

  • Bankai ir Draudimas

    Kokie 2023 m. buvo Lietuvos „fintech” įmonėms ir ko tikėtis 2024 m.

    Pasauliui kiekvienais metais vis labiau žengiant į skaitmeninę erdvę, stiprėja ir naujos kartos finansines paslaugas teikiančių „fintech“ įmonių vaidmuo. Tikėtina, kad sunkiai kas prisimena tuos laikus, kada, pavyzdžiui, norint išspręsti bankinius klausimus, reikėdavo važiuoti į banko filialą. Kaip teigia „Fintech Hub LT“ asociacijos vadovė Greta Ranonytė, finansinės technologijos yra kaip pilkasis kardinolas – įmonių pavadinimų gal ir nežinome, bet jų darbo ir inovacijų rezultatus jaučiame kasdien: pinigų pervedimas, naudojant tik mobilųjį telefono numerį, atsiskaitymas parduotuvėje vienu kortelės ar mobiliojo telefono prilietimu, galimybė patogiai atsiskaityti su smulkiaisiais prekybininkais turguje ar kirpykloje. „Fintech“ įmonės taip pat sprendžia opias smulkiojo verslo problemas – nuo elektroninės prekybos mokėjimų aptarnavimo ar įmokų surinkimo iki kreditavimo…

  • Bankai ir Draudimas

    „European Merchant Bank” mini 5 metų gimtadienį

    Šių metų gruodžio 14 d. skaitmeninis bankas „European Merchant Bank“ („EMBank“) švenčia 5-ąjį gimtadienį. 2018 m. specializuoto banko licenciją gavusi bendrovė yra trečia, kuriai Lietuvoje buvo suteikta tokia licencija. Nuo banko įkūrimo pradžios „EMBank“ aktyviai prisideda prie smulkaus ir vidutinio verslo augimo Lietuvoje ne tik finansavimu, konsultacijomis, bet ir dalindamiesi naudingomis įžvalgomis. „Minint svarbią banko sukaktį, visų pirma, noriu padėkoti mūsų klientams, kurie renkasi mus savo partneriais. Kasmet didėjantis „EMBank“ klientų skaičius įrodo, kad rinkoje esame vertinami ir reikalingi. Aktyviai bendradarbiaujame tiek su smulkiuoju ir vidutiniu verslu, tiek su „fintech“ bendrovėmis. Šiuo metu jau turime apie 2 tūkst. klientų.Taip pat noriu išskirti mūsų komandą, kurią sudaro 70 darbuotojų. „EMBank“ kolektyve…

  • Bankai ir Draudimas

    ES pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios verslo klimatas ėmė gerėti

    Naujausias asociacijos „SMEunited“ skelbiamas smulkiųjų ir vidutinių įmonių verslo klimato indeksas rodo, kad 2023 m. pirmoje pusėje verslo aplinka, lyginant su 2022-ųjų pabaiga, bendrai Europos Sąjungoje pakilo 2,5 balo iki 73,8. Svarbu paminėti, kad tai – pirmas kartas nuo karo Ukrainoje pradžios, kada šis rodiklis ne mažėjo, bet didėjo. Ne paslaptis, kad infliacijos lygis Europoje, atsižvelgiant į šalį, labai skiriasi. Tam įtakos turi įvairiausi veiksniai – nuo vidinės ekonominės struktūros iki išorinio poveikio, kurio šalis negali kontroliuoti. Ten, kur infliacija yra aukščiau už ES vidurkį, verslo klimato indeksas vidutiniškai tesiekia 65,9. O šalyse, kuriose infliacijos lygis yra žemesnis už vidurkį, verslo klimato indeksas vidutiniškai siekia 76,3. „SMEunited“ duomenimis, šalys, kurių…

  • Bankai ir Draudimas

    Sutelktinio finansavimo platformų privalumai

    Sutelktinio finansavimo platformos iš esmės pakeitė fizinių asmenų ir įmonių galimybes gauti kapitalo, demokratizuodamos lėšų rinkimo aplinką ir suteikdamos galimybę įgyvendinti įvairius projektus. Šios platformos ir jų nauda neapsiriboja vien tik finansine parama, bet sukuria dinamišką ekosistemą, kuri skatina inovacijas, bendruomenės įsitraukimą ir verslumo augimą. Daugiau: Crowdsearch

  • Bankai ir Draudimas

    „European Merchant Bank“ pelnas išaugo 2,4 kart

    2023 m. III ketv. „European Merchant Bank“ („EMBank“) pavyko išlaikyti spartų augimą ir pagerinti visus pagrindinius finansinius rodiklius. Šiemet sausį–rugsėjį „EMBank“ uždirbo 550 tūkst. eurų grynojo pelno, t. y. 2,4 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Banko turto dydis pasiekė 123 mln. eurų, o verslo paskolų portfelis išaugo net 53 proc. ir pasiekė 33,5 mln. eurų. Banko indėlių bazė, palyginus su 2022 m. III-iuoju ketvirčiu, išaugo iki 110 mln. eurų, t. y. 17 proc. daugiau nei 2022 m. III-iąjį ketvirtį, o tam įtakos turėjo klientų skaičiaus augimas. Banko bendrosios pajamos siekė 6,694 mln. eurų ir padidėjo 39 proc. Spartų augimą lėmė 2,4 karto padidėjusios grynosios palūkanų pajamos (GPP),…