Investicijos

„Linde Gas“ oro skaidymo gamykloje sumontuota įspūdinga kolona

Oro skaidymo gamyklos Kėdainių laisvojoje ekononominėje zonoje (LEZ) statybų darbai juda į priekį. Praėjusią savaitę gamyklos teritorijoje buvo pastatytas esminis dujų gamyklos komponentas – 50 tonų svorio ir 30 m aukščio rektifikacinė kolona, kitaip dar vadinama „šalčio dėže“. Kolona buvo pakelta dviejų didžiulių autokranų pagalba.

Moderniausia pramonės įranga Baltijos šalyse

„Džiaugiamės, kad, nepaisant pastaruoju metu kylančių trikdžių Lenkijos-Lietuvos pasienyje, pavyko laiku ir pagal planą pristatyti ir sumontuoti rektifikacinę koloną bei pagrindinį šilumokaitį Kėdainiuose. Tai lėmė ir tai, jog pervežimą organizavusi kompanija tinkamai pasiruošė ir iš anksto detaliai suderino krovinio gabenimo procedūras“, – sakė „Linde Gas“ Baltijos regiono verslo plėtros vadovas Dalius Klyvis.

Anot jo, oro skaidymo gamyklos statybose Kėdainių LEZ yra naudojama aukščiausius efektyvumo ir kokybės parametrus atitinkanti įranga – tokios modernios ir pajėgios kolonos kol kas nėra visame Baltijos regione.

Minėta rektifikacinė kolona yra vienas esminių oro skaidymo gamyklos elementų – joje vyksta deguonies ir azoto išskyrimas iš oro kondensavimosi būdu. Deguonis suskystėja prie -183 °C, o azotas prie -196 °C temperatūros.

Rektifikacinės kolonos ir šilumokaičio montavimo darbais rūpinosi bendrovė „Elektrėnų energetikos remontas“.

Kolonos iškėlimo darbai buvo atlikti, naudojant kranų nuomos įmonės „Strėlė Logistics“ įrangą – du 300 tonų ir 250 tonų keliamosios galios mobilius kranus. Specialių kranų aukštis siekia net iki 80 m.

Į Lietuvą – su dviem autotraukiniais ir policijos palyda

Kroviniai su rektifikacine kolona ir pagrindiniu šilumokaičiu iš Lenkijos į Lietuvą atvyko prieš savaitę – svarbi dujų gamyklos įranga buvo gabenama specialiuoju transportu ir lydima policijos automobilio.

Gamyklos įrenginių pervežimo darbus organizavo tarptautinė kompanija „Eastern Shipping“, turinti ilgametę patirtį transportuojant nestandartinių gabaritų krovinius.

Didžiulis, beveik 170 tonų bendrai sveriantis krovinys, buvo gabenamas iš Rumunijos, kur buvo atliktas galutinis kolonos ir šilumokaičio surinkimas. Minėtos įrangos detalės buvo pagamintos „Linde Engineering“ gamykloje Vokietijoje.

Investicijos sieks 20 mln.

Išskirtinai aukšto automatizacijos lygio ir naujausius saugumo standartus atitinkančią gamyklą stato bendrovė „Linde Engineering“.

Be rektifikacinės kolonos oro skaidymo gamyklos teritorijoje šiuo metu jau užbaigiamas kompresorinės pastatas, taip pat planuojama statyti administracinį-buitinį pastatą, azoto bei deguonies talpyklas, autocisternų užpildymo stotis ir kitą technologinę įrangą.

Bendras pastatų, statinių ir inžinerinių įrenginių užimamas plotas sieks 1200 m².

Iš viso į deguonies ir azoto gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje bus investuota 20 mln. eurų, o gamyklos statybas planuojama užbaigti jau šių metų pabaigoje.

Baltijos šalyse „Linde Gas“ (buvusi „AGA“) gamina ir parduoda pramonines, maisto, specialiąsias ir medicinines dujas. Įmonė Lietuvoje veikia nuo 1992 m. ir priklauso pirmaujančiai pasaulinei pramoninių dujų ir inžinerijos bendrovei „Linde“, veikiančioje beveik 100 šalių ir turinčioje daugiau nei 80 tūkst. darbuotojų. „Linde“ pardavimai 2019 metais siekė 28 mlrd. JAV dolerių (25 mlrd. eurų). Šių metų sausio mėn. „AGA“ pakeitė pavadinimą ir oficialiai tapo „Linde Gas“.

Daugiau informacijos:

Dalius Klyvis
„Linde Gas“ Baltijos regiono verslo plėtros vadovas
M: +370 52 780446
E: dalius.klyvis@linde.com
www.linde-gas.lt

Parašykite komentarą