Ar įmonei būtinai reikia buhalterinės apskaitos? Jei taip, tai ar visos ūkinės komercinės veiklos organizavimo formos reikalauja buhalterinės apskaitos? Kokią buhalterinės apskaitos formą rinktis: buhalterines paslaugas teikiančią įmonę ar buhalterį įmonės viduje? Būtent tokius klausimus dažniausiai užduoda patirties neturintys verslo naujokai. Taigi, buhalterinė apskaita jiems tampa dideliu galvos skausmu. Kita vertus, elementarių žinių trūkumas diktuoja lengvabūdišką požiūrį į buhalterinę apskaitą: pasikliaujama principu “kaip nors…”. Lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas įpareigoja įmones vesti buhalterinę apskaitą išsamiai, objektyviai ir pateikti ją laiku. Kitaip tariant, buhalterinės apskaitos nevesti paprasčiausiai negalima, o ją vedant tenka preciziškai laikytis tam tikrų taisyklių, kurios numato, kaip buhalterines paslaugas teikianti įmonė ar įmonės buhalteris turi apskaityti įmonės lėšas,…
Kodėl „samdomos“ buhalterinės apskaitos paslaugos geriau, nei „sava“
Skirstyti į „savus“ ir „svetimus“ mums būdinga nuo amžių amžinųjų. Tik kartais „svetimi“ pasirodo esą geresni už „savus“. Senovėje taip buvo su samdomomis kariuomenėmis, dabar – su samdomomis tam tikrų paslaugų įmonėmis. Jau prieš kelis tūkstančius metų pastebėta, kad samdiniai dirba efektyviau. Juk jie nori pažadėtų pinigų ir turtų, todėl dirba greičiau, geriau ir atidžiau. Visa ši logika vis dar galioja kalbant apie buhalterinės apskaitos paslaugas, kurias Lietuvoje teikia daugiau nei 5000 įmonių. Kodėl buhalterinė apskaita turėtų būti samdoma, o ne „sava“? Štai kelio argumentai: Finansiškai apsimoka labiau. Ypač, kai įmonė nedidelė. Juk savą buhalterį pasamdyti ir mokėti padorią algą įmone kainuoja 700-1000 eurų per mėnesį. Tuo tarpu buhalterinės apskaitos…
Kas pigiau: buhalteris ar buhalterinės apskaitos įmonė?
Verslo siekis yra sumažinti išlaidas, optimizuoti darbo procesus ir padidinti pajamas. Tačiau po padidinamuoju stiklu turėtų atsidurti ne tik pardavimų ar paslaugų skyrius realiai savo darbu uždirbantis pajamas. Reikia atkreipti dėmesį ir į verslo „užkulisius“, pavyzdžiui, buhalteriją. Todėl šiandien trumpai apžvelgsime kas pigiau – turėti nuosavą buhalterį ar samdyti apskaitos įmonę? Į iškeltą klausimą galima atsakyti įvertinus įmonės veiklą, darbų apimtis ir buhalterio darbo krūvį. Jei įmonės veikla generuoja didelį kiekį buhalterinės apskaitos dokumentų ir buhalteris dirbą pilną dieną, daugelis vertina tai kaip ženklą, jog reikia turėti įmonei dirbantį buhalterį. Tačiau specialistai net ir tuomet siūlo apsvarstyti ar pigiau apmokėti paslaugų sąskaitą, ar mokėti su darbuotojo įdarbinimu susijusius mokesčius, atostoginius…
Greitieji kreditai – vaistas, o ne saldainis
Kiekvienas žmogus individualus, kiekvieno asmens gyvenimas skirtingas. Tačiau visi mes turime ir bendrumų. Pasitaiko ir puikių dienų, ir sunkių periodų. Sušlubavus sveikatai kreipiamasi į gydytojus ir perkami vaistai. O štai pradėjus griūti pinigų atsargoms nusprendžiama pasidomėti, kokios kreditus teikiančios bendrovės kokiomis sąlygomis ką siūlo. Greitieji kreditai tampa skubia pagalba. Situacijų, kai būtina pinigų injekcija, pasitaiko įvairių. Kartais prie to priveda finansinis aplaidumas, tačiau tam tikrais atvejais net pačiam taupiausiam ir savo pinigais skrupulingai besirūpinančiam žmogui prireikia paramos iš šalies. Kad suprastum kreditų naudą bei patį principą, reikia pažvelgti šiek tiek iš šalies. Palyginimas su sveikata pradžioje pasirinktas ne veltui. Kai susergame, vartojame paskirtus vaistus. Sveikatai atsistačius gydymo kursas nutraukiamas. Panašiai…
Lietuviai nerimauja dėl didėjančių pragyvenimo išlaidų, bet nuotaikos dėl asmeninių finansų – optimistinės
Centrinės ir Rytų Europos mastu atliktas tyrimas apie finansinę visuomenės gerovę atskleidė, kad Lietuvos gyventojai savo finansinę situaciją vertina optimistiškai, tačiau pragyvenimo išlaidos yra didžiausias ne tik tautiečių, bet ir visų tyrime dalyvavusių europiečių rūpestis. Asmeninės finansinės padėties pagerėjimą visi apklausoje dalyvavusieji labiausiai sieja su padidėjusiomis pajamomis darbe, o išskirtinai mūsų šalyje – ir su naujo darbo galimybe. Tyrimas taip pat atskleidė elgseną skolinantis septyniose rinkose. Apklausa finansų grupės „International Personal Finance“ (IPF) užsakymu atlikta tose Europos valstybėse, kuriose IPF vykdo veiklą „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje. Apklausą, kurios metu apklausti IPF klientai minėtose šalyse, atliko tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos GfK padalinys Didžiojoje Britanijoje. „Nepaisant ekonomikos augimo euro…
Ilgalaikės paskolos tampa vis populiaresnės
Net iš ekonomiškai stiprių šalių gyventojų gaunamų pajamų ne visada pakanka jų esamiems poreikiams patenkinti, tad paskolos populiarios įvairiose pasaulio vietose. Tiesa, neretai skiriasi besiskolinančiųjų tikslai, tarkime, skandinavų senjorams paskolos reikalingos kelionėms, o lietuviams – dažniausiai tokių būtinų reikmių kaip komunaliniai mokesčiais, vaistai ar net maistas, tenkinimui. Kalbant apie paskolas, būtina paminėti jog lietuviai į šią paslaugą ilgą laiką žiūrėjo skeptiškai: vieni argumentuodavo, jog tuo pasinaudoti gali tik degradavusi visuomenės dalis, kito galėdavo garantuoti, jog kredito bendrovės siekia „numauti” paskutines klientų „kelnes”. Šiandien pastebima minėto požiūrio kaita – į skolinimosi galimybę palankiau žiūri įvairaus amžiaus, lyties bei išsilavinimo asmenys. Galime būti pesimistai ir teikti, jog paskolos populiarėja dėl nuolat blogėjančios…
Kaip išauginti finansiškai atsakingus vaikus?
Valdyti savo pajamas ir išlaidas – vienas svarbiausių įgūdžių mūsų gyvenime. Tačiau tapti finansiškai atsakingu žmogumi nėra lengva – reikia ne tik kontroliuoti pinigus, bet ir suprasti, kurie finansiniai sprendimai naudingi, o kurie gali sukelti rizikų. Todėl norėdami, kad savarankišką gyvenimą pradedantys jauni žmonės nepakliūtų į finansines bėdas, tėvai ar globėjai finansinio raštingumo žinias savo vaikams turėtų perduoti nuo pat mažumės, kai tik šie išmoksta skaičiuoti – tuo įsitikinusi šiandien Lietuvos mokyklose startuojančios Finansinio švietimo savaitės dalyvė, „Swedbank“ Asmeninių finansų istituto vadovė Odeta Bložienė. „Daugelis jaunų žmonių baigę mokyklą pradeda savarankišką gyvenimą ir jiems tenka patiems rūpintis pinigais. Tačiau jaunuoliai dažnai susidūria su finansiniais iššūkiais – neįvertina savo galimybių ir…
Kas vyksta finansų rinkose? Specialisto komentaras
Šią savaitę ėmėme gūžčioti pečiais, stebėdami finansų rinkų judesius. Iš tiesų, labiau pagrįstus paaiškinimus tokiais atvejais įmanoma suformuluoti šiek tiek vėliau, kai baigiama mąstyti šauktukų kategorijomis. Pirmieji komentarai savaitės viduryje buvo skambesni, tačiau po kelių dienų kritimo situacija nurimo ir galime daryti tam tikras išvadas. Tai, kas pastarosiomis dienomis vyko rinkose, turbūt galima pavadinti korekcija. Krito dauguma indeksų Trečiadienį ir dalį ketvirtadienio finansų paveikslas buvo panašesnis į visuotinį pozicijų likvidavimą, kuomet krito praktiškai viskas. Juokavome, kad trečiadienį Europos biržos galėjo baigti darbą anksčiau, nes per visą prekybos sesiją indeksai be jokios atsvaros vien tik krito. Europos indeksai per trečiadienį nukrito 3-4 proc., JAV – kiek kukliau – apie 1 procentą.…
Pinigai turi auginti pinigus
Kiekvienas kojinėje ar taupyklėje barškantis litas yra nuostolis. Jei šis teiginys jums skamba kaip erezija, tuomet laikas atsiversti ekonomikos vadovėlio skyrių apie infliaciją. Taip taip taip. Ir kvailam aišku, jog litas prieš porą metų buvo vertingesnis nei dabar. Geriausiai apie infliaciją ko gero supranta žvitrios akies ir deimantinės atminties mūsų močiutės, kurios net pažadintos vidurnaktį gali pasakyti „vaikeli, o va prieš 3 metus pienuką pirkau už 1.99 Lt“. Kainos kyla, paslaugų kainos kyla, atlyginimai, kaip mes mėgstame skųstis, kyla ne taip greitai kaip visos kainos. Tad ką galėjome nupirkti prieš porą metų, šiandien tos pačios sumos gali ir neužtekti. O dabar draugiškai paverkime ir sugrįžkime prie darbų, nes nieko nepakeisime……
Kaip nepasimesti ieškant geriausio paskolos sprendimo?
Gyvename eroje, kuomet norisi ir reikia visko šiandien, o pinigų tam turime tik kitą dieną. Tad natūraliai į mūsų gyvenimo ritmą įsiliejo paskolos ir kreditai. Pasiskoliname, įsigyjame tai ką norime ir galime ramiai po truputį atiduoti skolą, kol vėl prireikia finansinės paramos iš šalies. Tai daug paprasčiau, nei laukti, taupyti susiveržus diržą neturint to ko reikia mūsų kasdieninėje veikloje. Tačiau kaip nepasimesti plačioje kreditų pasiūloje, kuomet atrodo visi siūlo skolintis, visų sąlygos skirtingos ir galva sukasi nuo galimybių? Klientų patogumui pradėjo veikti kreditu birza – vieta kur susitinka norintys pasiskolinti ir galintys paskolinti. Tai patogi platforma, kur viskas veikia tam, kad klientui norinčiam pasiskolinti būtų patogu. Tad trumpai, apie kreditų…