Buitis, Namai,  Investicijos

Nekilnojamasis turtas visame pasaulyje: tendencijos ir palankių sandorių galimybės

Nekilnojamasis turtas (NT) yra viena iš svarbiausių ir dažniausiai pasitaikančių investicijų žmonių gyvenime. Tai yra turtas, kuris gali ne tik suteikti gyvenamąją erdvę, bet ir tapti ilgalaikiu finansiniu įsipareigojimu arba pelningu verslu.

Visame pasaulyje nekilnojamojo turto rinka yra dinamiška, dažnai priklausanti nuo įvairių veiksnių, tokių kaip ekonominės sąlygos, politikos pokyčiai, migracija ir netgi technologijų plėtra.

Nors NT gali būti laikomas stabilia ir saugia investicija, daugelis žmonių vis tiek ieško būdų, kaip įsigyti turtą už mažesnę kainą.

NT rinkos tendencijos visame pasaulyje

Nekilnojamasis turtas visame pasaulyje pasižymi įvairiomis tendencijomis, kurios priklauso nuo vietos, ekonomikos ir net kultūrinių ypatybių. Kai kurios pasaulio šalys pasižymi itin brangiais NT kainų lygiais, kitos – atvirkščiai, siūlo žymiai mažesnes kainas ir netgi neįprastas paskatas perkant nekilnojamąjį turtą.

Brangios NT rinkos: Paryžius, Niujorkas ir Honkongas

Pavyzdžiui, tokiuose pasaulio miestuose kaip Paryžius, Niujorkas ir Honkongas nekilnojamasis turtas jau seniai laikomas prestižiniu ir dažnai tampa sunkiai pasiekiamu dėl labai aukštų kainų.

Paryžiuje ir Niujorke mažas butas centrinėje miesto dalyje gali kainuoti daugiau nei milijoną eurų, o Honkonge NT kaina auga be jokio sustojimo.

Tokiuose miestuose dažnai būna didelė konkurencija, o turtą įsigyti yra sudėtinga dėl aukštų palūkanų normų ir sugriežtintų finansinių reikalavimų.

Kylančios NT rinkos: Berlynas ir Lisabona

Berlynas, Lisabona ir kiti Europos miestai taip pat patiria sparčią nekilnojamojo turto kainų augimą.

Berlynas, kuris ilgą laiką buvo laikomas „atsidūrusiu už horizonto“ miestu, dabar tapo populiariu pasirinkimu tiek vietiniams, tiek užsienio investuotojams.

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje taip pat galima pastebėti didėjantį užsienio investuotojų susidomėjimą dėl mažesnių kainų nei, pavyzdžiui, Skandinavijoje ar Vakarų Europoje.

Egzotinės vietos: Tailandas, Indonezija ir Meksika

Visame pasaulyje egzistuoja ir mažiau žinomos rinkos, kuriose NT kainos palyginti su kitais regionais yra mažesnės. Tai ypač būdinga Azijai ir Lotynų Amerikai.

Tailande, Indonezijoje ir Meksikoje NT kainos per pastaruosius kelerius metus ženkliai išaugo, tačiau vis tiek išlieka prieinamos lyginant su Europos ir Šiaurės Amerikos miestais.

Šios šalys taip pat pasižymi palankiu klimatu ir geromis investavimo galimybėmis, todėl vis daugiau žmonių pasirenka šiuos regionus savo antrajai gyvenamajai vietai arba ilgalaikėms investicijoms.

Kaip įsigyti nekilnojamąjį turtą pigiau?

Nekilnojamojo turto kainos skirtingose šalyse labai svyruoja, todėl nemažai žmonių ieško būdų, kaip įsigyti NT už mažesnę kainą. Yra keletas strategijų ir galimybių, kurios gali padėti pasiekti šį tikslą.

1. Investavimas į mažiau populiarias vietas

Kainų skirtumai tarp populiarių ir mažiau žinomų vietų gali būti labai reikšmingi. Didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Londonas ar Niujorkas, dažnai NT kainos kyla dėl didelės paklausos, tačiau mažesniuose miestuose arba užmiestyje galima rasti kur kas pigesnių variantų.

Be to, mažesniuose miestuose taip pat gali būti didesnės investicijų grąžos galimybės, nes rinka gali būti mažiau konkurencinga.

2. Pasinaudojimas vyriausybių iniciatyvomis

Kai kurios šalys, siekdamos pritraukti investicijas, siūlo specialias paskatas arba subsidijas NT pirkėjams.

Pavyzdžiui, Italija siūlo galimybę įsigyti namus už simbolinę kainą – tik 1 eurą. Ši pasiūla yra susijusi su kai kurių mažų miestų ir kaimų renovacijos projektų skatinimu.

Itin svarbu paminėti, kad nors pirmas žingsnis gali atrodyti labai viliojantis, šie namai dažnai reikalauja rimtos renovacijos, todėl pirkėjai turėtų būti pasirengę papildomiems investicijoms į remontą ir atnaujinimą.

Plačiau apie tai rašo DGnaujienos.lt portalas: https://www.dgnaujienos.lt/nekilnojamasis-turtas/svajojate-apie-nama-taciau-neturite-pinigu-italija-siulo-namus-uz-1-eura-kaip-isigyti/

3. Aukcionai

Kitas būdas įsigyti NT už mažesnę kainą – tai dalyvavimas aukcionuose. Aukcionuose parduodami įvairūs objektai, kurie kartais būna siūlomi už reikšmingai mažesnę kainą nei rinkos vertė.

Tai gali būti ne tik bankų išieškoti NT objektai, bet ir kiti skubūs pardavimai. Žinoma, dalyvavimas aukcione reikalauja tam tikrų žinių apie nekilnojamojo turto vertinimą ir rinkos analizę.

4. Užsieniečiams taikomos lengvatos

Kai kurios šalys, norėdamos pritraukti užsienio investuotojus, leidžia įsigyti NT užsieniečiams už mažesnę kainą arba suteikia lengvatas, pavyzdžiui, žemesnius mokesčius arba palankias paskolas.

Pavyzdžiui, kai kurios Viduržemio jūros šalys, tokios kaip Italija, Graikija ir Ispanija, siūlo įvairias paskatas užsienio pirkėjams, o kai kuriose šalyse netgi suteikiama teisė įgyti nuolatinę gyvenamąją vietą arba pilietybę, jeigu pirksite NT.

Egzistuoja daug būtų, kaip įsigyti NT pigiau

Nekilnojamasis turtas visame pasaulyje siūlo daug galimybių ir priemonių, kaip įsigyti turtą už mažesnę kainą. Nuo mažiau žinomų rinkų iki specialių vyriausybių iniciatyvų – yra daugybė būdų, kaip įgyti NT už palankią kainą.

Nors tokie pasiūlymai kaip Italijos 1 euro namai gali atrodyti labai viliojantys, svarbu gerai įvertinti visus privalumus ir trūkumus prieš priimant galutinį sprendimą.

Parašykite komentarą