Buitis, Namai,  Įvairenybės

Veltinio papuošalai – ir verslininkei, ir klubinėtojai

Pastaruoju metu gaminiai iš veltinio tampa labai populiarūs. Didžiausias privalumas yra tas, kad veltinį galima pritaikyti bene kiekvienoje gamyboje. Iš veltinio galima gaminti įvairius papuošalus ir aksesuarus – apykakles, auskarus, sages, plaukų aksesuarus. O taip pat ir rankines ir netgi suvenyrus. Tačiau, iš pradžių, reikia susipažinti, iš ko ir kaip yra gaminami veltinio papuošalai.

Veltinis tai neausta medžiaga, kuri paprastai yra gaminama iš gyvūnų pluoštų. Įvairios pasaulio kultūros naudoja veltinį įvairioms paskirtims. Ne tik drabužiams ir aksesuarams, bet ir gana plačiai naudoja statybose. Pagaminus veltinį, iš jo galima išgauti tokias spalvas, kokių tik norite.

Žmonės veltinio medžiagą naudoja jau šimtus metų. Archeologiniai tyrimai rodo, kad veltinio gaminimas buvo atrastas dar prieš verpimą ir audimą. Iki 20 amžiaus vidurio veltinio gaminiams (skrybėlėms) apdoroti buvo naudojamas gyvsidabris. Bet galiausiai tai buvo uždrausta dėl didelio darbuotojų apsinuodijimo. Šiomis dienomis, menininkai kuria veltinio gaminius patys iš vilnos ir patys tą vilną apdoroja. Dizainui dažnai panaudoja karoliukus ar kitas dekoracijas. Daugelis amatininkų sukuria tokius gaminius kaip piniginės, iš rankų darbo veltinio.

Gyvūnų skaidulos, pavyzdžiui, vilna, kailis arba šilkas yra naudojami veltinio gamybai. Kartais yra įtraukiamos ir sintetinės medžiagos, tam, kad būtų sumažinamos išlaidos. Drėgnam veltinio gaminimui, vilna yra veliama kartu su muiluotu vandeniu, tam, kad susijungtų tarpusavyje. Kai pluoštai susikabina – prasideda vėlimas. Toliau vyksta sausas procesas – adatomis yra sujungiami pluoštai. Adatos yra labai efektyvios smulkių detalių sujungimui.

Jei norite turėti išskirtinį dizainą – rinkitės veltinio papuošalus ir aksesuarus. Jie yra parduodami įvairių spalvų, todėl visada galėsite priderinti aksesuarus prie savo aprangos. Veltinio gaminiai gali būti puiki dovana Jūsų šeimai ir draugams. Didžiausias šių papuošalų privalumas tas, kad jie yra labai originalūs ir žaismingi. Labai gražiai atrodysite ne tik su veltinio papuošalais, bet ir su galanterija, pavyzdžiui, veltinio rankinėmis ar piniginėmis.

Parašykite komentarą