Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė: „Didžiausia pagalba Ukrainai – narystė Europos Sąjungoje“

2022 m. kovo 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Kovo 4 d. Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen iniciatyva surengtas nuotolinis susitikimas. Jame dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Islandijos parlamentų pirmininkai, kurie išsakė savo pozicijas dėl dabartinės situacijos Ukrainoje ir regione, pagalbos Ukrainai ir Rusijos atgrasymo nuo tolesnės karinės agresijos priemonių. 

„Deja, dabartinėmis aplinkybėmis negalėjome diskutuoti apie mūsų regiono ekonominės gerovės kūrimą ar klimato kaitos iššūkius. Šiandien sutelkėme dėmesį į regiono saugumą, nes jis visomis prasmėmis tampa kertiniu klestėjimo akmeniu ir apskritai mūsų ateities garantu. Dabar visų žvilgsniai nukreipti į Ukrainą, kurioje ant kortos pastatytas ne tik jos, bet ir visos Europos saugumas ir ateitis“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Susitikimo metu Seimo Pirmininkė ypač pabrėžė, jog dabar, be finansinės, humanitarinės, karinės paramos, didžiausia pagalba Ukrainai – suteikti Europos Sąjungos kandidatės statusą.

„Vienas iš mūsų prioritetų – dėti visas pastangas, kad būtų patenkintas Ukrainos prašymas suteikti ES kandidatės statusą. Demokratinė, laisva ir visiškai į Europą integruota Ukraina būtų geriausias atsakas į Rusijos agresiją“, – susitikimą apibendrino V. Čmilytė-Nielsen.

Vėliau NB8 šalių parlamentų pirmininkai prisijungė prie nuotolinio Europos parlamentų pirmininkų susitikimo su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą