Politika ir teisė

Premjerė Luhansko srityje: jaučiamas ryžtas apsaugoti Europą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką

„Esu čia, kad pamatyčiau negyjančias karo žaizdas. Nesibaigianti ir gyvybei pavojinga žmonių piligrimystė – pirmyn ir atgal per tiltą bandant surinkti savo gyvenimo ir išdraskytų šeimų gabalėlius. Ukrainos teritorinis vientisumas ir suverenitetas pažeidinėjamas jau aštuonerius metus. Sunku įsivaizduoti, kad tokie dalykai vis dar įmanomi dvidešimt pirmojo amžiaus Europoje”, – sakė Lietuvos Ministrė Pirmininkė, kartu su Ukrainos premjeru apsilankiusi Luhansko srityje.

I. Šimonytė sakė, kad susitikimuose su Ukrainos kariais ir jų vadais jaučiamas didelis ryžtas ir pasirengimas ginti savo šalį, jos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, taip pat – apsaugoti Europą ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.

Lietuva stiprina su gynyba susijusią pagalbą Ukrainai – didinamas karinių instruktorių skaičius šalyje ir tiekiama papildoma ginkluotė bei įranga. Ukrainą artimiausiomis dienomis pasieks priešlėktuvinės raketos „Stinger“ iš Lietuvos.

„Tikiuosi ir nuoširdžiai linkiu, kad šios raketos niekada nebūtų paleistos, bet didžiuojuosi, kad Lietuva gali padėti, atiduodama juos į patikimas Ukrainos vyrų ir moterų, ginančių tėvynę ir ramų jos vaikų miegą, rankas”, – teigė premjerė.

Per aštuonerius metus šis karas vien Ukrainos pusėje nusinešė 14 tūkst. gyvybių. Apie 1,5 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus ir kurti gyvenimą nuo nulio.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą