Studijos

Neformalioje ES kultūros ministrų taryboje – dėmesys žiniasklaidai ir kultūros paveldui

Kultūros ministras Simonas Kairys kovo 7 ir 8 dienomis dalyvaus neformalioje Europos Sąjungos kultūros ministrų taryboje, kuri vyks Anžė mieste Prancūzijoje.

Numatytos dvi sesijos, skirtos žiniasklaidai ir kultūros paveldui. Kultūros ministras savo pasisakymuose ketina akcentuoti Rusijos skleidžiamos propagandos ir dezinformacijos grėsmę visos Europos žiniasklaidai ir paraginti kitas ES šalis stabdyti Rusijos ir Baltarusijos televizijos programų laisvą retransliavimą, stiprinti kritinio mąstymo bei informacinio raštingumo gebėjimus. Taip pat S. Kairys planuoja išreikšti Lietuvos palaikymą Ukrainos narystei ES.

Karo Ukrainoje akivaizdoje didžiulė grėsmė kyla šios šalies kilnojamajam ir nekilnojamajam kultūros paveldui. Kultūros ministro teigimu, labai svarbu, kad UNESCO imtųsi atitinkamų veiksmų Rusijos, kuri pažeidžia Jungtinių Tautų ir pačios UNESCO principus, atžvilgiu, izoliuojant Rusiją ir stabdant jos dalyvavimą tarptautiniuose, europiniuose bei regioniniuose kaimynystės formatuose ir programose kultūros, kultūros paveldo ir visuomenės informavimo politikos srityse.  

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą