Buitis, Namai

Šeima dėl ramaus gyvenimo ketino atsisakyti perspektyvaus darbo, tačiau rado išeitį Vilniuje

Prieš kelis mėnesius su vyru buvome pasirinkimo kryžkelėje. Nežinojome, ką daryti. Taip buvo įgrisęs miesto šurmulys, užterštas oras, triukšmingi daugiabučio kaimynai. Buvome besiruošiantys kraustytis į provinciją, kur tylu, ramu, švaru, tačiau baiminomės ribotų karjeros galimybių. Apsvarstę kelis galimus variantus, nusprendėme svajonių gyvenamosios vietos atkakliai ieškoti Vilniaus apylinkėse.
Su vyru gimėme ir užaugome mažuose Lietuvos miesteliuose. Mano gimtinėje automobilių važinėja mažai, gamyklų visai nėra, netoli tėvų namų ošia miškas. Šiek tiek nutolus nuo gyvenvietės, tyvuliuoja nedidelis ežeras. Mano miestelyje gyventojai vieni kitus pažįsta, tarpusavyje bendrauja, vakarai ir naktys ramūs. Man tai buvo ideali vieta augti ir gyventi. Tačiau užaugus, pajaučiau poreikį toliau mokytis, siekti karjeros.
Su vyru susipažinome Vilniuje, kai abu čia atvykome studijuoti. Vos baigę studijas atšokome vestuves. Sostinėje gyvename septintus metus, treti metai kaip nuomojamės butą, tačiau miesto šurmulys, už lango burzgiantys automobiliai ir triukšmingi kaimynai jau gerokai pabodo.
Vis dažniau pagalvodavome apie išsikraustymą iš Vilniaus. Tačiau abejojome karjeros galimybėmis, kurios mūsų lauktų provincijoje – ką ten veiktume, ką dirbtume?
Kiekvieną mėnesį buto savininkei atiduodami nuompinigius pagalvodavome, kad švaistome sunkiai uždirbtus šeimos pinigus. Supratome, kad šią problemą reikia spręsti iš esmės. Pasitarę nusprendėme, kad imsime paskolą ir pirksime nuosavą būstą.
Jau pirmaisiais būsto paieškos mėnesiais susidūrėme su sunkumais. Supratome, kad mums trūksta žinių nekilnojamojo turto srityje. Kreipėmės į nekilnojamo turto konsultantus, kad šie mums pasiūlytų optimaliausią variantą. Norėjome, kad būsimoji gyvenamoji vieta būtų toliau nuo miesto centro (tačiau ne užmiestyje). Apylinkes įsivaizdavome saugias ir švarias, taip pat svarbus mums buvo kvartalo šiuolaikiškumas ir funkcionalumas. Ir svarbiausia – protinga kaina.
Nekilnojamo turto konsultantai pasiūlė naują, besikuriantį individualių namų kvartalą Vilniaus pakraštyje, 9 km nuo miesto centro. Kainos mus nudžiugino – šiuo metu įvairių plotų sklypai šiame kvartale kainuoja nuo 20 000 Eur. Ypač viliojo tai, kad teritoriją supa miškas, o kvartalo keliai jau išasfaltuoti, yra elektra. Taip pat yra galimybė pirkti namą su sklypu, o jo kaina tikrai patraukli.
Nieko nelaukę patys nuvykome apžiūrėti siūlomo varianto. „Sostinės parko“ projektas įsikūręs tarp Panerių kraštovaizdžio draustinio ir valstybinio miško. Dalis parduodamų sklypų ribojasi su mišku, turi prieigą prie pasivaikščiojimo takų ir slidinėjimo trasų, mažiesiems kvartalo gyventojams čia jau įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Akį patraukė tai, kad čia gausu žalumos.
Pakalbėję su tądien kvartale buvusiais žmonėmis, sužinojome, kad per metus čia buvo nupirkta daugiau nei šimtas sklypų ir netrukus pradės kilti gyvenamieji namai. Sutikti žmonės pasakojo, kad jau dabar savininkai, kurie yra maždaug 25-40 metų, atvažiuoja į tuščius sklypus, vaikams leidžia dūkti žaidimų aikštelėse, o patys, mėgaudamiesi žalia aplinka, iškylauja. Būsimi kvartalo gyventojai jau dabar kuria bendruomenę ir bendrauja socialiniuose tinkluose. Taip pat sužinojome, kad vystytojai čia planuoja iškasti du dekoratyvinius tvenkinius, įrengti krepšinio ir tinklinio aikšteles, o lauko treniruokliai jau dabar paruošti naudojimui. Pastebėjome, kad netoliese yra mokykla, vaikų darželis. Maždaug 5 min kelio nuo kvartalo – prekybos ir verslo centrai.
Nekilnojamo turto konsultantai mums pasiūlė du variantus: pirkti sklypą ir patiems pasirūpini namo statyba arba iškart pirkti energetiškai efektyvų namą su atskiromis šilumos, vandens ir nuotekų sistemomis už, praktiškai, buto kainą. Dalinės apdailos individualų namą su sklypu įskaitant ir komunikacijų kaštus, pasistatyti kainuotų apie 105 000 Eur, – informavo nekilnojamo turto konsultantai.
Apžiūrinėdami kvartalą pradėjome svajoti apie savo šeimos gyvenimą čia. Daugiau jokio šurmulio, automobilių burzgimo, parkavimo problemų, administracinių mokesčių, triukšmingų kaimynų. Žalia aplinka, tyras oras, erdvės aktyviam laisvalaikiui, žaidimų aikštelės vaikams… Pasijutome tarsi gimtuose miesteliuose ir pagalvojome, kad gyventi čia būtų išties gera. Viską gerai apsvarstėme ir nusprendėme čia pirkti sklypą.
Dalinamės savo sėkmės istorija, nes suprantame, kaip sunku rasti svajonių gyvenamąją vietą. Linkime visiems atrasti tai, kas miela širdžiai, kur gyventi jūsų šeimai būtų gera. Įsigiję sklypą, supratome, kad šeimos svajonė gyventi gamtos apsuptyje ėmė pildytis. Nors mūsų namo statybos darbai dar neprasidėjo, tačiau kartais atvykstame čia pasimėgauti ramybe, žaluma, stebime kvartalo pokyčius. Susitinkame su kitais sklypų savininkais, bendraujame socialiniuose tinkluose. Atrodo, kad kuriasi tvirta, draugiška ir aktyvi kvartalo bendruomenė.

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą