Buitis, Namai

Šventinis stalas: kaip jį paruošti be streso?

Kalėdų laukimas – vienas gražiausių laikotarpių metuose. Tačiau šventišką nuotaiką gali aptemdyti perpildyti prekybos centrai, išlaidos dovanoms ir idėjų stygius šventiniams patiekalams. Kaip Kalėdų stalo ruošimo nepaversti nuovargį keliančiu darbu ir jam pasiruošti be streso? Dalinamės patarimais, kurie pasiruošimą Kalėdoms pavers lengva užduotimi.

Darbų paskirstymas

Pagrindinė taisyklė, kurios reikia laikytis, jei nenorite pervargti ir prie stalo sėdėti surūgę, yra išmokti prašyti pagalbos ir neprisiimti visų darbų vien sau. Savaitę prieš šventes surenkite šeimos pasitarimą ir visi po lygiai pasiskirstykite darbus.

Paprasčiausia būtų pasidaryti sąrašą ir pakabinti jį ant šaldytuvo. Surašykite, kas bus atsakingas už tvarką virtuvėje, produktų nupirkimą ir maisto ruošimą. Į gaminimo procesą nepamirškite įtraukti ir vaikų – jiems galite duoti formuoti sausainius ar minkyti tešlą. Subūrę visą šeimą pasiruošimo procesui ne tik pagaminsite viską greičiau, bet ir kartu smagiai praleisite laiką.

Generalinė tvarka

Vienas labiausiai erzinančių dalykų namuose – netvarka. Neleiskite jai sugadinti jūsų nuotaikos, tad pasirūpinkite, kad virtuvė prieš šventes būtų tvarkinga ir iš anksto paruošta šventinio stalo ruošimui. Pradėjus kepti pyragus, tikrai ne laikas suverstuose stalčiuose ieškoti reikalingų įrankių, tad dar prieš gaminant peržiūrėkite, ar turite viską, ko gali prireikti.

Orkaitės valymas nėra maloniausias darbas, tad daugelis yra linkę jį atidėlioti. Tačiau pasirūpinkite, kad ji būtų švari ir netektų dieną prieš šventes gramdyti įsisenėjusio purvo. Kai kurios pažangios orkaitės pačios turi valymo sistemą ir taip palengvina darbą šeimininkams.

Pavyzdžiui, „Samsung“ orkaitė „Dual Cook Flex“ turi savaiminio valymo funkciją, kurios gale esanti speciali ertmė maisto gaminimo metu sugeria ištiškusius ar nuvarvėjusius riebalus. Taip šeimininkai sutaupo laiko.

Detalus planavimas

Nepasilikite visko paskutinei minutei ir iš anksto susidėliokite savo šventinio stalo meniu. Apgalvokite, kiek laiko reikės paruošti kiekvienam patiekalui. Galbūt kai kuriuos iš jų yra galimybė pagaminti anksčiau nei dieną prieš šventes?
Pavyzdžiui, daugelį sausainių ar meduolių galima laikyti ilgiau nei savaitę, tad juos galite išsikepti iš anksto.
Susidėliokite kitų patiekalų gaminimo eigą, kad nieko nepamirštumėte ir produktyviai išnaudotumėte laiką. Pavyzdžiui, galbūt kepant viščiukui galite ruošti salotas? Palengvinti gaminimo procesą šiandien padeda ir pažangi buitinė technika. Išmanios orkaitės, kaip „Dual Cook Flex“ leidžia vienu metu skirtingose temperatūrose kepti kelis patiekalus, tad per tą patį laiką galima paruošti daugiau maisto.

Produktų paieškos

Akivaizdu, kad reikalingiems produktams įsigyti taip pat pasiūlysime susidaryti detalų pirkinių sąrašą. Tačiau, jeigu yra galimybė pradėkite produktus pirkti palaipsniui. Pavyzdžiui, negendančius produktus, kaip džiovinti vaisiai, riešutai ar konservuotos daržovės, galite įsigyti anksčiau. Taip apsipirkimai taps lengvesni ir nereikės sukti galvos, kaip visus pirkinius sutalpinti į automobilį.

Taip pat, nepamirškite, kad internetu galite nupirkti ne tik dovanas, bet ir visus vaišių stalo produktus. Kai kurie prekybos centrai teikia maisto pristatymą į namus, tad pasinaudokite šia galimybe ir išvenkite grūsčių prekybos centrų kasose.

Parašykite komentarą