Buitis, Namai

Norite išvengti kavos aparato remonto? Tuomet nepamirškite jų kasdieninės priežiūros

Kavos aparatų dėka daugelis mūsų gali mėgautis gardžia kava kiekvieną dieną. Todėl reikia nepamiršti pasirūpinti šiais prietaisais, jog šie kokybišką kavą galėtų gaminti dar daug metų.

Kasdienė kavos aparato priežiūra

  1. Pirmas ir turbūt pats svarbiausias darbas yra nupirkti minkštinimo filtrą. Deja, bet be šio nedidelio pagalbininko turėsite daug problemų. Visų pirma, kavos aparatas greitai apkalkės. Na, o tai tikrai paveiks kavos skonį. Žinoma, yra ir išimčių. Kai kurie gamintojai siūlo kavos aparatus, kurie turi vandens filtrus, tokiu atveju išvengsite papildomų pirkinių.
  2. Antras žingsnis turėtų būti korpuso, padėklo valymas. Na, gal jų nenuvalius remonto ir neprireiks, tačiau pelėsis gali atsirasti. Nepamirškite nušluostyti tirščius, pieno lašus.
  3. Ištuštinkite ir išplaukite talpą – nepamirškite šių darbų atlikti kasdien. Po 3 dienų gali būti jau per vėlu – atsiras pelėsis.
  4. Nepamirškite išplauti pieno žarnelės, jeigu naudojote pieną gamindami kavą. Prisiminkite pasirūpinti ne tik žarnele, bet ir pieno talpa, jeigu tokią turi kavos aparatas.
  5. Ir, svarbiausia, jeigu nenorite sugadinti kavos aparato, pilkite švarų ir šaltą vandenį.

Šie žingsniai padės pasirūpinti kavos aparatu ir išvengti bakterijų kaupimosi bei galimo gedimo bei remonto. Bet kavos aparatų remontas yra gana dažnas ir gedimus neretai lemia ne tik kasdieninė nepriežiūra, bet ir kitos klaidos. Pavyzdžiui:

  • Kavos aparatas neprižiūrimas, ignoruojami gedimai. Jeigu kavos aparatas stringa, kartais neveikia, tuomet nereikia ignoruoti ir nekreipti į tai dėmesio. Neretai tokie perspėjimai rodo nedidelius gedimus, kurie greitu metu gali tapti kur kas rimtesni. Nedideliems gedimais peraugus į didesnius, jums teks susidurti ne tik su aparato strigimu, bet ir neveikimu. Vos tik pastebėjus, jog stringa ar kartais neveikia, iš karto kreipkitės į meistrą.
  • Kavos aparatų remontas neretai reikalingas tuomet, kai prietaisas nukrenta. Tokiu atveju nukenčia ne tik išorė, bet ir vidus, todėl atsiranda tam tikri gedimai. To išvengti lengva – tiesiog elkitės atsargiai. Neškite atidžiai, paprašykite draugų pagalbos, jeigu jis sunkus. Nepalikite kavos aparato ant stalo krašto.

One Comment

Parašykite komentarą