Buitis, Namai,  Nekilnojamas Turtas

Kaminų valymas turi būti atliekamas kasmet

Šildymo sezonas jau pasibaigė, o tai ypač akcentuojama tiems, kurie gyvenamąsias ar kitas patalpas šildo įprastu kuru – anglimis, malkomis, durpių briketais ir t.t. Itin svarbu nepamiršti, kad kiekvienas pečius, krosnis ar židinys turėtų būti išvalomas iškart prieš šildymo sezoną – toks laikotarpis geriausias, nes daugelis žmonių, pradėdami kūrenti pečius bei krosnis, dažniausiai pamiršta, kad juose kaupiasi suodžiai, kurie sukelia pavojų. Nevalant kaminų, ventiliacijos šachtų bei kitų angų, jūs padidinate gaisro tikimybę. Ypač labai svarbus kaminų valymas – ten suodžiai kaupiasi labiausiai. Tad, jeigu norite jaustis saugūs, tai tiesiog iškart užsisakykite kaminkrėčio paslaugas. Jis atliks visus būtinus darbus, o kokius – pateikiame žemiau.

Kaminų valymas yra vienas svarbiausių darbų. Kaminus būtina valyti reguliariai. Apskirtai kalbant, daugelis kaminkrėčių rekomenduoja kasmet kaminą valyti profilaktiškai. Kai kurie juos valo dar rečiau, todėl jiems atsiranda didesnė gaisro tikimybė. Kaminus galima valyti ir patiems, bet ar visi darbai bus atlikti kruopščiai – priklausys nuo jūsų turimos įrangos. Daugelis žmonių kaminus valo tiesiog eglės ar pušies šakomis, nors toks pasirinkimas yra išties netinkamas. Trumpai tariant, eglės šakų spygliai gali užsilikti kamine, todėl bus didesnė tikimybė įsižiebti kibirkštims. Valant kaminą, geriausia naudoti specialią įrangą. Kaminų valymo metu, kaminkrėtys į kaminą įleidžia specialų šepetį, kuris dažniausiai būna metalinis. Tuo šepečiu žymiai kruopščiau išvalomas kaminas – išvaloma didžioji suodžių dalis.

Po kamino valymo, būtina išvalyti visas sklendes, sieneles, ventiliacijos angas, krosnį. Būtina pabrėžti, kad kamino valymo metu visi suodžiai krenta į apačią, todėl valymo pabaigoje, kaminkrėtys kruopščiai išvalys ir jūsų krosnį ar židinį. Tiesiog pačioje apačioje susikaupia visi suodžiai, kurių nepašalinus, ugnis gali įsižiebti itin greitai. Dažniausiai valymas vyksta specialiomis priemonėmis, valoma per tam skirtas angas.

Pečiaus, krosnies ar židinio sienelės taipogi turi būti valomos reguliariai. Reikia pabrėžti, kad ne tik kaminą ir pačią krosnį reikia valyti kruopščiai – nemažai darbo bus valant ir sieneles. Žinoma, tai dažniausiai liečia įprastas krosnis, židinius bei pečius. Tos sienelės skirtos šilumos laikymui. Jos turi būti valomos tiesiogiai – įkišant ranką per specialią sklendę. Vėlgi – valymo darbai vyksta specialiomis priemonėmis – metaliniais šepečiais.

Jeigu jus domina šios paslaugos, tai jas užsisakyti galite ne tik iš įmonių – yra paprastų žmonių, kurie turi pasigaminę visą kaminų bei krosnių valymo įrangą. Jie reklamuojasi ir internete, todėl daug laiko sugaišti tikrai neturėtumėte. Žinoma, nereikia pamiršti, kad paslaugų kainos priklausys ir nuo to ar darbai bus atliekami iki galo ar ne – kai kuriems užtenka ir kamino išvalymo, jie tiesiog likusius valymo darbus atlieka patys. Bet, jeigu norite saugumo ir kruopštaus darbo, tada turėtumėte kreiptis dėl viso darbų sąrašo – būsite gerokai ramesni, nes darbai bus atliekami profesionaliai.

One Comment

  • gerdunka222

    Ačiū už straipsnį, kažkaip niekad nežinojau, kodėl ten juos valyti.. Logiška, jei nori, kad daiktas tarnautų ilgiau, reikia juo rūpintis, tik taip kaminai bus geri ir ilgaamžiai

Parašykite komentarą