Verslas

Greitieji kreditai: apie ką pagalvoti prieš pasirašant sutartį?

Retas atvejis, kai žmogus, pridėjęs ranką prie širdies, gali nuoširdžiai pasakyti, jog pinigų jam pakanka tiek, kiek turi. Su finansiniu nepritekliumi kiekvienas bando susidoroti savais metodais. Viena žmonių grupė iki minimumo sumažina savo poreikius ir gyvena taip, tarsi ateityje lauktų kažkas geresnio, dėl ko ir reikia stengtis (deja, tas gėris ne visuomet yra pasiekiamas…). Tuo tarpu kiti, vadovaudamiesi principu „čia ir dabar“, sugeba ne tik egzistuoti, bet ir gyventi. Greitieji kreditai dažnai tampa pastarųjų poreikių įgyvendinimo įrankiu.  Kuris gyvenimo būdo modelis teisingesnis? Ne mums spręsti. Juk, kaip mėgstama skambiai išsireikšti, kiekvienas esame savo likimo kalvis. Galime tik apžvelgti, į ką pravartu atkreipti dėmesį svarstant greitojo kredito galimybę.

Ar greitieji kreditai – geriausias būdas išspręsti finansinę problemą?

Gauti papildomų pajamų galima įvairiais būdais: susirasti papildomo darbo ar pasisiūlyti padirbėti viršvalandžius, parduoti nebenaudojamus daiktus, pasiskolinti iš draugų ar giminaičių, kreiptis į greitųjų kreditų bendrovę. Galutinį sprendimą priimate tik įvertinę visų galimų variantų pliusus ir minusus. Jei greitieji kreditai atrodo patraukliausiai, užpildykite paraišką jam gauti.

Ar suvokiate, kokius įsipareigojimus prisiimate pasirašę paskolos sutartį?

Pasirašydami sutartį su greitųjų kreditų bendrove, įsipareigojate reguliariai mokėti tam tikro dydžio įmoką iki kol visa kredito suma (aišku ir palūkanos) bus grąžinta. Už kiekvieną pavėluotą grąžinti dieną yra taikomi delspinigiai, siekiantys iki 0,05 proc. įmokos dydžio. Vengimas įmokas mokėti laiku gali taip „sutepti“ kredito istoriją, jog vėliau jokios paskolos (ne tik greitosios, bet ir būsto, vartojamosios ir kiti) nebus suteikiamos. Dėl neatsakingumo rizikuojate pakenkti ir savo antrajai pusei: vertinant paraišką, analizuojama ir sutuoktinio finansinių įsipareigojimų patirtis.

Ar turite aiškų planą, kaip grąžinsite kreditą?

Kreditai išduodami prieš tai atsakingai įvertinus asmens mokumo galimybes. Tačiau teorinės galimybės neretai prasilenkia su realiomis. Pagalvokite, ar ketinate grąžinti kreditą sumažintų poreikių sąskaita, ar ieškosite būdų, kaip padidinti gaunamas pajamas (sveikintinas variantas). Greitieji kreditai dažniausiai ir tampa „akmeniu po kaklu“ tada, kai žmogus, nesugebėdamas sukrapštyti pinigų įmokai, nuolat moka už mokėjimo atidėjimą ar bando „lopyti skyles“ naujų paskolų sąskaita.

Parašykite komentarą