Laisvalaikis

Visagino jaunimas ragina sėsti ant dviračių

Visagino „Atgimimo“ gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys didžiausiame Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekte „Kuriame Respubliką“, kviečia gimtojo miesto gyventojus stiprinti sveikatą, tausoti gamtą ir dažniau minti dviratį. Ne tik kviečia, bet ir patys rodo pavyzdį. Praėjusį penktadienį jie skubėjo į pagalbą pašto darbuotojams ir dviračiais išvežiojo savaitraštį „V každyj dom“ keliems šimtams miesto gyventojų.

„Nors gyvename nedideliame mieste ir vos per keliolika minučių galime dviračiu nuvažiuoti į mokyklą, darbą, paštą ar parduotuvę, daugelis mieliau renkasi automobilį, – sako Eleonora Dutkevičienė, „Atgimimo“ gimnazijos istorijos mokytoja. – Nusprendėme keisti gyventojų įpročius ir populiarinti važinėjimą dviračiais.“

Anot pedagogės, atlikus mokinių apklausą, paaiškėjo, kad atokiau gyvenantis jaunimas noriai važiuotų į gimnaziją dviračiu, tačiau nežino, kur saugiai jį palikti pamokų metu. Dalis mokinių mano, kad dviratis – neprestižinė transporto priemonė, todėl jos vengia. Suaugusieji, dalyvavę apklausoje, tikino, kad dažniausiai ant dviračio sėda tik šiltuoju metų laiku, kai vyksta į sodus, o mieste pasigenda vietų jiems statyti. Apklausos rezultatus mokiniai ketina pristatyti miesto savivaldybės atstovams ir kartu ieškoti problemų sprendimo būdų.

„Atgimimo“ gimnazijos jaunimas įsitikinęs, kad gyventojai nežino ir neįvertina važiavimo dviračiu privalumų. Mokiniai turi įvairių idėjų jiems atskleisti. Viena jų – praėjusią savaitę vykusi rytmetinė akcija, kai jaunimas pavadavo pašto darbuotojus.

„Norėčiau dar kartą dalyvauti tokioje akcijoje: ne tik smagiai praleidome laiką, bet ir gyventojus pradžiuginome ankstyvais laikraščiais, – sako Michail Frolov, „Atgimimo“ gimnazijos dešimtokas. – Važinėti automobiliu brangu, teršiama gamta. Einu į mokyklą pėsčiomis, tačiau jei gyvenčiau tolėliau, važinėčiau į ją tik dviračiu.“

Šiuo metu gimnazistai aktyviai ruošiasi akcijai „Palik automobilį – sėsk ant dviračio“, kurios metu ketina išplatinti kelis šimtus specialių lipdukų ir atmintinių, kodėl verta iškeisti automobilį į dviratį. Vėliau laukia turistinis žygis, kai papuošę dviračius ryškiaspalviais plakatais mokiniai kvies rinktis ekologišką transporto priemonę, o taip pat grožėsis Visagino apylinkių gamta, pasitikrins savo vikrumą ir žinias įvairiuose žaidimuose.

Visagino „Atgimimo“ gimnazijos jaunimą populiarinti dviračius gimtajame mieste paskatino projektas „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“. Prie jo prisijungė ir savo iniciatyvas šiuo metu vykdo 120 šalies švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių. Projektą įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

Daugiau informacijos apie projektą „Kuriame Respubliką“ rasite interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/KuriameRespublika.

Parašykite komentarą