Politika ir teisė

Vilniuje bus surengta NATO PA pavasario sesija

2022 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Gegužės 27−30 dienomis Seimo rūmuose bus surengta NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesija. Šiam sprendimui šiandien pritarė Seimo valdyba.

Šiemet NATO PA pavasario sesiją buvo planuota rengti Ukrainoje, Kyjive, tačiau dėl agresorės Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą ji skubos tvarka perkeliama į Vilnių. Seimo rūmuose įvyksiančiame renginyje tikimasi sulaukti apie 500 svečių iš užsienio.

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Audronius Ažubalis pažymi, kad iš Kijevo į Vilnių perkelta NATO PA pavasario sesija liudija ukrainiečius ištikusią tragediją. Tačiau, pasak jo, tai ir galimybė su bendraminčiais telkti NATO dar ryžtingesnei ir visokeriopai Ukrainos paramai bei siųsti NATO vyriausybėms stiprų signalą dėl būtinybės pereiti nuo atgrasymo prie gynybos visame NATO rytiniame flange.

„Kiekviena NATO PA sesija yra bene svarbiausias politinis sąjungininkų forumas. Sesijoje įprastai yra priimami dokumentai, kurie kreipia nacionalines vyriausybes veikti atitinkamai“, − tvirtina A. Ažubalis.

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, kurioje Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptaria svarbiausius politikos, saugumo ir gynybos klausimus euroatlantiniame regione. 

Paskutinį kartą NATO PA pavasario sesija Lietuvoje surengta 2014 m., mūsų šaliai minint narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje dešimtmetį. Prieš tai Lietuvoje ji taip pat buvo organizuota 2001 m.

Daugiau informacijos apie NATO PA galima rasti čia.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą