Verslas

TTLA tapo tarptautinės konfederacijos CORTE nariu

Didžiausias Lietuvos įmones vienijantis Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA) tapo Europos kelių transporto kontrolės organizavimo konfederacijos CORTE nariu.

Pasak TTLA vadovo Povilo Drižo, geopolitinių grėsmių akivaizdoje narystė CORTE organizacijoje padės ieškoti efektyvių sprendimų tokiose srityse, kaip tiekimo grandinių valdymas bei  kibernetinio saugumo stiprinimas.

„Sausumos, jūrų ir oro transporto tinklai priskiriami prie ypatingos svarbos infrastruktūros, užtikrinančios sklandų ir nepertraukiamą prekių judėjimą. Sumanus tiekimo grandinių valdymas, kurį užtikrina veiksmingas taisyklių vykdymas Europos Sąjungoje ir už jos ribų – vienas iš CORTE prioritetų”, – sako P. Drižas. Pasak jo, narystė CORTE bus išnaudojama siekiant vieno iš esminių tikslų – aiškaus ir vienodo Mobilumo paketo bei kitų teisės aktų įgyvendinimo visoje ES.

Rusijos sukeltas karas Ukrainoje sutrikdė logistiką ir tiekimo grandines visame pasaulyje. Didžiausias neigiamas pasekmes pirmiausia pajuto Europa, kurioje iš esmės keičiasi tarptautinės prekybos maršrutai.

P. Drižo vertinimu, geopolitiniai pokyčiai Europos ekonomiką paskatins iš pagrindų peržiūrėti logistikos strategiją. „Tikėtina, kad įmonės paspartins savo planus, brandintus per pandemiją, mažinti priklausomybę nuo rizikingų tiekimo grandinių. Gamyba bus perkeliama arčiau namų realizacijos rinkų, o taip pat į politiškai patikimas valstybes“, – sako P. Drižas. Pasak jo, prie naujos realybės prisitaikyti turės ne tik pramonė ir tarptautinis transportas. Į pokyčius reaguoti taip pat turės verslą kontroliuojančios bei reguliuojančios nacionalinės valdžios institucijos.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu visų suinteresuotų šalių glaudus bendradarbiavimas bus itin svarbus. Siekiant užtikrinti funkcionalų prekių tiekimą visoje grandinėje, apimančią gamintojus, pramonę, prekybą ir galutinius vartotojus, galimai bus peržiūrimos rinkos reguliavimo sistemos ir jų valdymo modeliai“, – sako P. Drižas.  

Kita svarbi sritis, kurioje TTLA glaudžiai bendradarbiaus su CORTE pripažintų ekspertų grupe – kibernetinio saugumo stiprinimas. Pasak P. Drižo, tarptautinis transporto ir logistikos tinklas technologiniu požiūriu yra vienas pažangiausių. Sektorius yra skaitmenizuotas, duomenų rinkimo, analizės ir keitimosi operacijos vykdomos debesijos pagrindu veikiančiomis technologijomis.

„Vienas iš CORTE vykdomų prioritetinių projektų – didinti ypatingos svarbos infrastruktūros objektų atsparumą kibernetinėms grėsmėms. Nuo šiol turime galimybę realiu laiku gauti operatyvią informaciją, nedelsiant reaguoti į grėsmes ir priimti prevencinius sprendimus“, – sako P. Drižas.    

Apie CORTE

CORTE vienija ES ir kitų šalių transporto verslo kontrolės institucijas, verslo organizacijas ir atskiras bendroves. Jos veikloje dalyvauja tokios organizacijos kaip Europos automobilių gamintojų asociacija ACEA, Tarptautinė kelių transporto sąjunga IRU, elektroninės komercijos ir debesų kompiuterijos bendrovė „Amazon“, Vokietijos automobilių dalių gamybos bendrovė „Continental“.

Pranešimą paskelbė: Stanislavas Likas, UAB „Publicum“

Parašykite komentarą