Net iš ekonomiškai stiprių šalių gyventojų gaunamų pajamų ne visada pakanka jų esamiems poreikiams patenkinti, tad paskolos populiarios įvairiose pasaulio vietose. Tiesa, neretai skiriasi besiskolinančiųjų tikslai, tarkime, skandinavų senjorams paskolos reikalingos kelionėms, o lietuviams – dažniausiai tokių būtinų reikmių kaip komunaliniai mokesčiais, vaistai ar net maistas, tenkinimui. Kalbant apie paskolas, būtina paminėti jog lietuviai į šią paslaugą ilgą laiką žiūrėjo skeptiškai: vieni argumentuodavo, jog tuo pasinaudoti gali tik degradavusi visuomenės dalis, kito galėdavo garantuoti, jog kredito bendrovės siekia „numauti” paskutines klientų „kelnes”. Šiandien pastebima minėto požiūrio kaita – į skolinimosi galimybę palankiau žiūri įvairaus amžiaus, lyties bei išsilavinimo asmenys.
Galime būti pesimistai ir teikti, jog paskolos populiarėja dėl nuolat blogėjančios gyvenimo kokybės bei negalėjimo kitais būdais išpildyti savo reikmių. Tačiau kas gali užginčyti teiginį, jog po truputį keičiasi mūsų mentalitetas? Suvokiame, jog gyvenimas „skolon”, realiai įvertinus savo pajėgumus įvykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus, nėra nieko blogo, jei tai daro mūsų kasdienybę turtingesnę. Požiūrį į paskolas lemia ir pačių kreditorių veiklos krypties pokytis – greitųjų kreditorių bendrovės, ilgą laiką klientus viliojusios greitosiomis paskolomis, plačiau pristato ir ilgalaikės paskolos galimybę. Ilgalaikė paskola – tai didesnė pinigų suma, kuria kreditorius paskolina ilgesniam laikotarpiui (iki 36 mėnesių ar net daugiau – priklausomai nuo konkrečios kredito bendrovės bei kliento). Ne paslaptis, jog greitaisias kreditais neretai naudodavosi asmenys, ieškantys lengvų pinigų ir negalvojantys apie jų grąžinimą. Ilgalaikės paskolos orientuotos į klientus, kuriems reikia didesnės finansinės paramos stambesnių projektų įgyvendinimui, tarkime – remonto darbams ar baldų įsigijimui. Savaime suprantama, jog ilgalaikė paskola suteikiama tik asmenims, gaunantiems pastovias pajamas bei turintiems „švarią” kredito istoriją – tai yra neturintiems nepadengtų įsiskolinimų trečiosioms šalims.
Iš pirmo žvilgsnio ilgalaikės paskolos neatrodo itin patraukliai – asmuo kreditoriui įsipareigoja ilgesniam laikotarpiui. Tačiau pastarosios turi kur kas daugiau pranašumų nei greitieji kreditai.
Didžiausi ilgalaikės paskolos privalumai:
- galimybė pasiskolinti didesnę pinigų sumą;
- mažesnės mėnesinės įmokos neverčia taip stipriai „susispausti diržų”;
- net iškilus nenumatytiems finansiniams sunkumams, mažesnės mėnesinės įmokos neatrodys tokia didelė našta.
Šiandien beveik visos paskolos yra itin lanksčios. Prieš pasirašydami sutartį, išanalizuokite paskolos teikėjo sąlygas: dauguma numato galimybę paskolą atiduoti anksčiau laiko, sumažinti mėnesio įmoko dydį, atidėti paskolos grąžinimo terminą ir panašias. Rinkitės tai, kas jums palankiausia.
One Comment
Gabrielius
Kažin ar šiomis dienomis be ilgalaikes paskolos galima ką nors savo turėt. Juk ir automobilius ir būstus perkam dažniausiai ne už savo, o skolintus pinigus, na bent jau didžioji dalis skolinta.