Bankai ir Draudimas

Greitieji kreditai – vaistas, o ne saldainis

Kiekvienas žmogus individualus, kiekvieno asmens gyvenimas skirtingas. Tačiau visi mes turime ir bendrumų. Pasitaiko ir puikių dienų, ir sunkių periodų. Sušlubavus sveikatai kreipiamasi į gydytojus ir perkami vaistai. O štai pradėjus griūti pinigų atsargoms nusprendžiama pasidomėti, kokios kreditus teikiančios bendrovės kokiomis sąlygomis ką siūlo.

Greitieji kreditai tampa skubia pagalba. Situacijų, kai būtina pinigų injekcija, pasitaiko įvairių. Kartais prie to priveda finansinis aplaidumas, tačiau tam tikrais atvejais net pačiam taupiausiam ir savo pinigais skrupulingai besirūpinančiam žmogui prireikia paramos iš šalies. Kad suprastum kreditų naudą bei patį principą, reikia pažvelgti šiek tiek iš šalies.

Palyginimas su sveikata pradžioje pasirinktas ne veltui. Kai susergame, vartojame paskirtus vaistus. Sveikatai atsistačius gydymo kursas nutraukiamas. Panašiai galima kalbėti ir apie pinigų gavimą. Nesvarbu, kokia suma pasiimama, ji reikalauja protingo apgalvojimo. Ir jeigu jau teko imti ir atiduoti kreditą, gali atrodyti, jog tai puiki priemonė turėti viską, ko tik nori. Bet ar tai teisingas elgesio modelis? Taip manyti naivu. Juk suskaudus dančiui pasikliaujame skausmą malšinančia tablete arba keliaujame pas odontologą. Burnos problemą išsprendus vaistų nebereikia. Nevartojame tablečių nuo skausmo, kai neskauda.

Greitieji kreditai gali būti aptariami analogiškai. Sakykime, atėjo atšiauri žiema, pajamos ne pačios didžiausios, santaupos išleistos malkoms ir žieminėms padangoms, o štai ėmė ir suplyšo paskutiniai žieminiai batai. Nebepataisomai. Ieškome sprendimo ir surandame kreditus teikiančias bendroves. Atsakingai pasirenkame ir gauname reikiamą sumą. Įsigyjame taip būtiną avalynę ir vėliau po truputį grąžiname skolą. Viskas atrodo logiška. Tačiau kitą mėnesį juk neimsime kredito, jei neprispirs bėda. Kažin ar būtų protinga jį imti finansiniam „užsitikrinimui“. Juk greitieji kreditai ne veltui vadinami greitais. Tokia paslauga pasinaudojama tuomet, kai reikia, o ne galvojant, jog prireiks po pusantro mėnesio.

Už kreditu gautus pinigus turbūt niekas neperka to, kas yra antraeiliai dalykai. Tikriausiai nesiskolintumėte aštuntai porai batų ar naujam išmaniajam telefonui, kai dabar turimam vos pusmetis. Todėl greituosius kreditus ir lyginame su medikamentais, bet toli gražu ne su saldainiais.

Parašykite komentarą