Verslas

Tikimasi, kad netikėtai smukę euro zonos einamosios sąskaitos rodikliai vėl pradės gerėti

„Dėl trečiadienio rytą paskelbto Vokietijos verslo pasitikėjimo indekso Ifo, verslo tendencijos pirmajam ateinančių metų pusmečiui atrodo daug optimistiškesnės nei praėjusiais mėnesiais. Taigi, nors atsižvelgiant į tokius duomenis ir galima manyti, kad euro zonoje buvo padaryta pažanga, bet, pasak „Bundesbank“, dar pirmąjį naujųjų metų ketvirtį Vokietiją gali sukrėsti recesija, o, tokiu atveju, visi šie teigiami ES rodikliai suprastės.

Nėra jokių abejonių, kad euro zonos einamosios sąskaitos balansas gerės. Rugsėjį einamoji sąskaita sumažėjo iki 0,8 milijardų eurų. Galima manyti, jog žmonės, numatydami jų laukiančius sunkumus, tiesiog perkėlė savo pinigus į kitus regionus. Jau spalį šis rodiklis pasiekė apie 5,8 milijardus eurų, taigi praėjusiojo mėnesio nuosmukį galima traktuoti kaip laikiną. Vis dėlto, jei einamoji sąskaita vėl sumažėtų, tai reikštų, kad euro zonai tiesiog būtinas išlaidų ir investicijų antplūdis“, – teigia vienas žymiausių pasaulyje „forex“ brokerių ir vyriausiasis „Alpari“ rinkos analitikas James Hughes.

James Hughes
Vyriausiasis rinkos analitikas
„Alpari”
www.alpari.com

Pastaba: šiame straipsnyje pateikiama asmeninė nuomonė ir idėjos, jis neturėtų būti priimamas ar klaidingai suprantamas kaip investavimo patarimas.

Parašykite komentarą