Politika ir teisė

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis lankėsi Šiauliuose

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis Šiauliuose susitiko su miesto meru Justinu Sartausku, lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriuje, bendravo su moksleiviais, dalyvavo susitikime su Lietuvos teisininkų draugijos Šiaulių skyriaus atstovais.
Susitikime su miesto meru J. Sartausku ministras kalbėjo apie valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo klausimus, Šiauliuose planuotus statyti pusiaukelės namus bei aptarė kitas aktualias problemas. J. Sartauskas pažymėjo, kad Šiaulių miesto vadovybė nebesiūlys patalpų vadinamiesiems pusiaukelės namams, kur keliasdešimt visuomenei nepavojingų pataisos namų atstovų turėjo dalyvauti socializacijos programose.
„Vakarų šalyse gyventojai yra suinteresuoti, kad iš kalėjimų išėję žmonės praeitų socializacijos programas, mokėtų prisitaikyti prie gyvenimo laisvėje. Šiauliečiams gi to nereikia. Tačiau nematau čia problemos, Lietuvoje yra keli miestai, kurie su dideliu noru perims Šiaulių atmestą pusiaukelės namų projektą“, – pažymėjo teisingumo ministras J. Bernatonis.
Lankydamasis Šiaulių profesinio rengimo centre, ministras kalbėjo apie teisingumo aktualijas, atsakė į gausius mokinių bei pedagogų klausimus. Šiaulių apylinkės teisme susitikęs su Teisininkų draugijos atstovais, ministras teisėjus, prokurorus, advokatus supažindino su planuojamu teismų reformos antruoju etapu, sulaukė jų pastabų dėl reformos įgyvendinimo.
Šiaulių tardymo izoliatoriuje J. Bernatonis domėjosi sąlygomis, kuriomis laikoma apie 450 suimtųjų, bendravo su šios įkalinimo įstaigos bei apygardos probacijos tarnybos darbuotojais, aptarė pareigūnams svarbius klausimus. Anot ministro, ateityje Šiauliuose planuojama statyti šiuolaikišką tardymo izoliatorių-pataisos namus, kuriame galės būti laikoma apie 1 000 asmenų.

Parašykite komentarą