Politika ir teisė

Gargžduose paminėtas Baltijos kelio 30-ies metų jubiliejus

Rugpjūčio 23-iąją Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalys minėjo Baltijos kelio 30-ies metų jubiliejų. Iš atokiausių Klaipėdos rajono kampelių į Gargždus atskubėjo gausus būrys gyventojų ir taip pat drauge šventė gražią sukaktį.

Minėjimo proga penktadienį Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga ir trumpametražis dokumentinis filmas „Gulago partizanai“, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje aukotos Šv. Mišios. Vėliau visi rinkosi Klaipėdos gatvėje, kur skambant dainai „Bunda jau Baltija“ susikibo į gyvąją grandinę ir parodė pagarbą tautiečiams, prieš 30 metų stojusiems greta ir išreiškusiems norą būti laisviems. 

Gargždų jaunimo vasaros estradoje susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. „Mes visą laiką kalbame apie laisvę, nepriklausomybę. Tai išties yra labai svarbūs žodžiai ir jausmai. Aš manau, kad bendrystė ir vienybė taip pat yra nepaprastai svarbu. Būdami vieningi mes galime išsaugoti laisvę ir nepriklausomybę“, – kalbėjo meras Bronius Markauskas.

Taip pat Jaunimo vasaros estradoje skirtingų kartų atstovai dalijosi prisiminimais apie Baltijos kelią ir patriotiškumą, skambėjo Gargždų kultūros centro buvusių politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“ (vadovė Kristina Katauksienė, koncertmeisterė Elena Tislenka) dainos. Vėliau vyko kino seansas po atviru dangumi – rodytas filmas „Gražus sūnus“.

Baltijos kelio minėjimo renginiuose Gargžduose dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, jo pavaduotojai Rasa Petrauskienė ir Justas Ruškys, o vicemerė Audronė Balnionienė dalyvavo žygyje automobiliais per tris Baltijos šalis.

Daugiau nuotraukų čia.

Pranešimą paskelbė: Rita Rapalienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą