Politika ir teisė

Seimo Pirmininkė Paryžiuje: „Tikimės Prancūzijos lyderystės“

2022 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Paryžiuje susitikusi su Prancūzijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininke Jel Bron-Pivė (Yaël Braun-Pivet) pabrėžė, kad vertina pastangas kurti dar 2009 metais pradėtą strateginę Lietuvos ir Prancūzijos partnerystę, kuriai ypač gali pasitarnauti parlamentinis bendradarbiavimas. O sprendžiant regiono problemas, pasak parlamento vadovės, ypač svarbu, kad Prancūzija imtųsi lyderystės.

„Susitikime aptarėme bendras pastangas siekti laisvos ir demokratinės Europos, kuri išgyvena kritinį metą, kai kėsinamasi į daugelį dalykų, už kuriuos pasisako Prancūzija – europietiškas vertybes, laisvę ir demokratiją. Tikimės Prancūzijos lyderystės toliau teikiant pagalbą Ukrainai, stiprinant Baltijos valstybių saugumą, padedant Ukrainai integruotis į Europos Sąjungą ir NATO“, – susitikimą apibendrino V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamentų pirmininkių susitikime dėmesio skirta ir Europos energetiniam saugumui.

„Prancūzijos parlamento pirmininkei sakiau, kad Ukrainai išgyvenant sunkius laikus dėl atėjusios žiemos ir Rusijos griaunamos energetikos infrastruktūros kaip niekad svarbu parodyti solidarumą su Ukraina ir toliau teikti paramą. Tačiau europinio solidarumo ne mažiau reikia ir sprendžiant Europos energetinius iššūkius: pirmiausia visiškai atsisakant energetinės priklausomybės nuo Rusijos“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, viena iš strateginės partnerystės krypčių yra kultūrinis bendradarbiavimas, todėl šiame susitikime kalbėta apie 2024 m. metų rudenį Prancūzijoje planuojamą Lietuvos kultūros sezoną, kurio programai įgyvendinti parlamento vadovė paprašė paramos.

Vizito Prancūzijoje programoje – V. Čmilytės-Nielsen susitikimai su Prancūzijos Senato Pirmininku Žeraru Laršė (Gerard Larcher) ir įtakingais abiejų Prancūzijos parlamento rūmų komitetų pirmininkais, Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių šimtmečio progai skirtas renginys Lietuvos ambasadoje Paryžiuje. Antradienį V. Čmilytė-Nielsen pasisakys paramos Ukrainai konferencijoje, kurioje dalyvaus Prancūzijos Prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron), Ukrainos premjeras Denisas Šmyhalis, kiti aukšti pareigūnai.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą