Sportas

Tarptautinio „McDonald‘s CUP“ turnyro metu futbolo aikštelėje susikaus viduramžių riteriai

Šį sekmadienį, gegužės 25 d., Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2, Vilnius) stipriausios 8 – 9 metų vaikų futbolo komandos susirungs tarptautiniame „McDonald‘s CUP“ turnyre, kuriame šiemet dalyvaus 18 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos. Turnyro metu žiūrovų taip pat lauks ir netradicinės futbolo varžybos, kurių metu savo jėgas futbolo aikštelėje išbandys kovos šarvais vilkintys viduramžių kariai. Rungtynių pabaigoje bus siekiama įamžinti ir sunkiausios Lietuvoje futbolo aprangos rekordą. Turnyro organizatoriai viliasi, kad greičiausiai tai bus vieno iš riterių šarvuota apranga.

Nors oficialia futbolo gimtine laikoma XIX a. Anglija, pasak turnyro organizatorių, ši sporto šaka savaip gyvavo dar viduramžiais – spardyti kojomis kamuolį žmogus mokėjo ir senovės riterių laikais. Dėl to, buvo nuspręsta vienai dienai atgaivinti senąsias futbolo tradicijas ir leisti žiūrovams nusikelti į viduramžių laikus, kai šiuolaikinio kamuolio pirmtaką – medžiagos atraižų gniužulą, gainiojo šarvais vilkintys riteriai. Specialiai „McDonald‘s CUP“ turnyro proga parodomąsias viduramžių futbolo varžybas sekmadienį sužais istorijos klubo „Antikos karys“ nariai.

Vilkėdami apie 40 kg sveriančiais kovos šarvais, viduramžių riteriai futbolo aikštelėje mėgins išsiaiškinti, kuri iš dviejų komandų stipresnė, bei užfiksuoti sunkiausios Lietuvoje futbolininko aprangos rekordą. Istorijos mėgėjų taip pat laukia ir tradicinių riterių kovų inscenizacija, galimybė iš arti susipažinti su XIV – XV amžiaus ginklais ir karių apranga.

Vaikų futbolo turnyro metu pajėgiausi aštuonmečiai ir devynmečiai savo amžiaus grupėse varžysis dėl turnyro steigėjo „McDonald‘s“ taurių. Šiemet prizinių vietų laimėtojams bus išdalintos iš viso šešios taurės – trims stipriausioms futbolo komandoms kiekvienoje amžiaus grupėje. Praėjusių metų nugalėtojais aštuonerių ir septynerių metų amžiaus grupėse tapo Rygos „Super Nova“ komandos berniukai, kurie ir šiemet atvyksta ginti turnyro nugalėtojų vardo. Antroji vieta abejose amžiaus grupėse atiteko Vilniaus ir Kauno komandoms, trečią vietą iškovojo taip pat Latvijos komandos.

Tai jau trečiasis „McDonald‘s CUP“ turnyras Lietuvoje, kurio steigėjas populiariausias restoranų tinklas Baltijos šalyse „McDonald‘s“. Turiningo ir aktyvaus laisvalaikio skatinimas yra vienas svarbiausių „McDonald‘s“ strateginių tikslų visame pasaulyje, todėl restoranų tinklas aktyviai remia daugelį futbolo renginių, taip pat ir pasaulio bei Europos čempionatus. Prisidėdamas prie jų, „McDonald‘s“ siekia parodyti vaikams, kad profesionalus sportas prasideda dar vaikystėje ir yra smagus laisvalaikio praleidimo būdas. Tarptautinė „McDonald‘s“ programa „Į stadioną – su žvaigžde“ suteikia galimybę vaikams iš viso pasaulio gyvai stebėti svarbiausių futbolo čempionatų rungtynes ir į stadioną išvesti pajėgiausius planetos žaidėjus. Šiemet į FIFA pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje vyks dešimtmetis Augustas iš Kauno.

Parašykite komentarą