Sportas

Startuojančiame F-1 sezone – išliekantys favoritai ir netikėtas kandidatas į geriausiųjų trejetuką

F-1 sezonas po žiemos pertraukos ir vėl startuoja, o jį geriausi pasaulio lenktynininkai, kaip ir įprasta, pradės Australijoje. Jau šį savaitgalį įvyks pirmosios sezono lenktynes – Australijos GP.

Tarpsezonio metu įvyko nemažai esminių pasikeitimų. „Ferrari“ ekipą paliko legendinis Kimi Raikkonenas, o jo vietą užėmė 21-erių Charlesas Leclercas. Tuo metu suomis persikėlė į „Sauber“, kur prieš tai ir lenktyniavo C. Leclercas.

Komandą pakeitė ir dar vienas F-1 favoritų Danielis Ricciardo. Australas paliko „Red Bull“ gretas ir persikėlė į „Renault“. Tuo metu prie Maxo Verstappeno komandoje prisijungė Pierre’as Gasly.

Pasikeitimų įvyko ir vidurio rikiuotės komandose, tačiau jie neturėtų įtakoti kovos dėl čempiono vardo.

Australijos GP nugalėtojas

Nors pastaruosius du sezonus Australijoje triumfavo S. Vettelis, TOPsport lažybininkai mano, kad šį kartą sezoną pergale atidarys penkiskart F-1 čempionas Lewisas Hamiltonas. Jo šansai triumfuoti Australijoje yra vertinami 32 proc.

Vis dėlto, nedaug nuo jo atsilieka ir didžiausias brito konkurentas Sebastianas Vettelis, kurio šansai yra vertinami 29 proc. TOPsport lažybininkai taip pat pateikė ir nedidelę staigmeną ir favoritu užlipti ant trečiojo pakylos laiptelio laiko jaunąjį C. Leclercą, kurio šansai triumfuoti lenktynėse yra vertinami 16 proc.

Jis už nugaros paliko praėjusį sezoną ketvirtoje vietoje likusį Maxą Verstappeną ir penktąją vietą užėmusį Valtterį Bottą. Jų šansai triumfuoti lenktynėse yra atitinkamai 11,2 proc. ir 7,2 proc.

Kvalifikacijos nugalėtojas

Abejose penktadienio treniruotėse triumfavęs L. Hamiltonas yra favoritas ir triumfuoti šeštadienio kvalifikacijoje. Ten jo šansai taip pat yra vertinami 32 proc., tuo metu S. Vettelio – 27,5 proc.

Čia taip pat į penketuką patenka C. Leclercas, M. Verstappenas ir V. Bottas.

Žvelgiant į praėjusių metų rezultatus, greičiausią rato laiką kvalifikacijoje Australijoje užfiksavo favoritu laikomas L. Hamiltonas. Įdomu tai, kad nuo 2014-ųjų metų, Australijos GP lenktynes iš „pole“ pozicijos visus kartus pradėjo būtent britas. Paskutinis lenktynininkas triumfavęs Australijos kvalifikacijoje be L. Hamiltono buvo S. Vettelis, tai padaręs 2013-aisiais.

Tuo metu gerai vertinamo C. Leclerco rezultatai kol kas nėra įspūdingi. Nors iš Monako kilęs pilotas rungtyniavo vienoje prasčiausių parėjusio sezono komandų „Sauber“, jis sugebėjo 10 kartų iškovoti taškus. Tiesa, pats geriausias C. Leclerco pasiekimas yra šeštoji vieta, kurią jis iškovojo Azerbaidžano GP etape. 

Pranešimą paskelbė: Skirmantas Staniulis, UAB „TOP SPORT”

Parašykite komentarą