Sveikata

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – dėmesys infekcijų prevencijai

Minėdamas Tarptautinę vaikų gynimo dieną Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad pagal Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją vaikas turi teisę į sveikatos apsaugą, o taip pat – skiepus nuo infekcinių ligų. Skiepai jau daugelį metų yra viena pagrindinių ir efektyviausių užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonių.

Šiandien vakcinomis galima kontroliuoti 28 ligas.

Lietuvos vaikai skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Naujagimiai, kūdikiai ir vaikai valstybės lėšomis skiepijami nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, Haemophilus influenzae B tipo infekcijos, pneumokokinės infekcijos, paaugliai – nuo kokliušo.

„Tėvų ar globėjų sprendimas neskiepyti vaikų yra sprendimas prisiimti ligų riziką, nes sumažėjus imunizacijos apimtims, kyla protrūkių rizika, kuri lemia sunkias ligų komplikacijas, neįgalumą ar net mirtį“, – sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Vaikai, kurie negali būti skiepijami dėl įgimtų alergijų ar imuninės sistemos sutrikimų, yra priklausomi nuo visuomeninio imuniteto, o tai reiškia, kad jie bus apsaugoti nuo skiepais valdomų infekcinių ligų, jei likusi visuomenės dalis bus pasiskiepijusi.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijomis, net 95 proc. visuomenės narių turi pasiskiepyti nuo infekcinių ligų, kad susidarytų visuomeninis imunitetas ir butų apsaugoti žmonės, kurie negali būti skiepijami.

Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių surasite čia.

Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus specialistai.
Pranešimą paskelbė: Joana Tamkevičiūtė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą