Sveikata

„Diaverum“ Lietuvoje jau 10 metų gelbsti pacientų gyvybes

Viena iš pasaulyje pirmaujančių inkstų priežiūros paslaugų teikėjų – tarptautinė kompanija „Diaverum“ šį birželį švenčia 10-ies metų jubiliejų Lietuvoje. Prieš 10 metų veiklą šalyje pradėjusi kompanija į Lietuvą atnešė pažangiausias ir moderniausias gydymo dialize technologijas bei procedūras ir tuo stipriai pagerino sunkiomis inkstų ligomis sergančių pacientų savijautą bei jų gyvenimo kokybę.

Moderniausios dializės procedūros – 16-oje „Diaverum“ centrų

Pirmuosius žingsnius Lietuvoje „Diaverum“ žengė 2006 metų birželio mėnesį, kuomet buvo įsigytos 7 bendrovės tuo metu teikusios hemodializės paslaugas 10-yje klinikų. Šiandien UAB „Diaverum klinikos“ priklauso 16 hemodializės centrų įvairiuose Lietuvos miestuose. „Diaverum“ hemodializės klinikose Lietuvoje dirba virš 200 darbuotojų, gydomi daugiau nei 410 nuolatinių pacientų. Šalia hemodializės paslaugų „Diaverum“ klinikose nemokamai pradėtos teikti nefrologo ir angiochirurgo konsultacijos. Klinikos Lietuvoje nuolat atnaujinamos, investuojama į naujus dializės aparatus, medikų žinias ir kvalifikaciją.

„Atėjusi į Lietuvą „Diaverum“ atnešė ir moderniausias gydymo dialize taisykles bei procedūras, sukūrė analogų Lietuvoje neturinčią pacientų edukacijos programą, gydytojai ir slaugytojos gali nuolat tobulėti žiūrėdami interaktyvią mokymosi medžiagą vienoje interneto platformoje. Nuolat mažėja pacientų mirtingumas, gerėja pacientų pasitenkinimas mūsų teikiamomis paslaugomis ir darbuotojų įsitraukimas į darbą. Džiaugiamės, kad Lietuvoje esame vertinami už medicinos kokybę ir išskirtinius rezultatus“, – pasiekimais dalijosi „Diaverum“ klinikų Lietuvoje medicinos direktorė Asta Kantoravičienė.

Anot jos, klinikose pacientai nemokamai ruošiami ir inkstų transplantacijos operacijoms, o pernai „Diaverum“ Lietuvoje pasiekė rekordinį pacientų, kuriems buvo atlikta ši operacija, skaičių – inkstų transplantacijos sulaukė 26 pacientai.

Dializės centrai arti pacientų namų

Vienas iš svarbių „Diaverum“ nuopelnų Lietuvoje yra tai, jog kompanija stengiasi plėtoti hemodializės centrus ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažuose šalies miesteliuose, tuo priartindama paslaugą arčiau pacientų ir jiems dėl būtinų procedūrų nebereikia vykti į didmiesčius po kelias dešimtis kilometrų. Inkstų dializės procedūra atliekama tris kartus per savaitę, ji trunka po keturias valandas per dieną, tad klinika arti namų stipriai pagerina pacientų gyvenimo kokybę.

„Atokesniuose arba tiesiog mažesniuose miesteliuose, tokiuose kaip Šalčininkai, Kelmė, Kaišiadorys, Elektrėnai ar Jonava, valstybinės ligoninės hemodializės neatlieka. Šiuose miesteliuose esame mes, dėl to pacientams nereikia vargti keliaujant į kitą miestą ir gaišti savo laiką. Be to, „Diaverum“ klinikose taip pat pasirūpinama pacientų transportavimu į dializės procedūras ir iš jų“, – teigia „Diaverum“ klinikų Lietuvoje generalinė direktorė Vaida Kojalienė.

Lietuvos klinikose – aukščiausi medicininių auditų rezultatai

Siekdama, kad „Diaverum“ klinikos Lietuvoje teikiamų paslaugų kokybe nenusileistų kitoms šiam tinklui priklausančioms klinikoms visame pasaulyje, kompanija įdiegė bendras medicinines taisykles ir procedūras, pritaikytas mūsų šalies normatyviniams reikalavimams, buvo įgyvendinta pažangi aukščiausius standartus atitinkanti klinikų valdymo sistema. Kad būtų kuo nuosekliau laikomasi medicininių taisyklių ir procedūrų, kasmet kiekvienoje klinikoje atliekami vidiniai auditai. 2015-aisiais metais „Diaverum“ klinikos pagal klinikinių auditų rezultatus buvo pirmoji iš kitų 20-ies šalių, kuriose yra įkurtos kompanijos klinikos.

Visos klinikos kaupia medicininius duomenis, juos apdoroja, atlieka lyginamąją analizę, o pagal gautas išvadas toliau tobulina gydymo metodikas, kurios sėkmingai pritaikomos praktikoje.

„Diaverum“ sukurta hemodializėje dirbančių slaugytojų mokymo programa 2007 metais Europos dializės ir transplantacijos slaugytojų asociacijos (EDTNA/ERCA) buvo pripažinta geriausia pasaulyje. Šia programa asociacija rekomenduoja vadovautis visoms dializės paslaugas teikiančioms įstaigoms. 2013 metais kompanija sukūrė analogų Lietuvoje neturinčią pacientų edukacijos programą „Menas gyventi“ (angl. The Art of Living), o nuo 2015 m. gydytojai ir slaugytojos gali nuolat tobulėti mokydamiesi pagal interaktyvią edukacijos programą Diaverum sukurtoje internetinėje platformoje d.ACADEMY.

Pacientas – visuomet dėmesio centre

„Diaverum“ misija yra nuolat gerinti inkstų ligomis sergančių pacientų gyvenimo kokybę, tad visas bendrovės darbas sukasi aplink pacientą. Jis nuolat yra dėmesio centre. Atnaujinant klinikas visada stengiamasi užtikrinti jų jaukumą, o kad pati procedūra neprailgtų – visose klinikose veikia bevielis internetas, yra televizoriai, veikia interaktyvi pacientų edukacijos programa, šalia – nuolat pasiruošusios padėti slaugytojos. Klinika dializuojamiems pacientams tampa tarsi antraisiais namais. Per ilgus bendravimo metus su pacientais ir jų šeimomis užmezgami šilti, ilgalaikiai santykiai. Slaugytojoms dažnai tenka pasirūpinti ir socialiniais pacientų poreikiais – nupirkti vaistų iš vaistinės, užrašyti pas kitus medikus konsultacijai, ar surasti socialinį darbuotoją. Šiose gydymo įstaigose pacientais rūpinamasi visokeriopai – tiek fizine, tiek ir emocine jų gerove. „Per šiuos 10 metų tapome šeima. Kartais net pamirštu, kad sergu lėtine inkstų liga. Noriu padėkoti visoms nuostabioms slaugytojoms už galimybę gydytis šioje klinikoje“, teigė pacientė iš „Diaverum“ klinikos Kaune.

„Nuolat stengiamės įsiklausyti į mūsų pacientų poreikius, išgirsti ir įgyvendinti jų idėjas. Vienas iš pavyzdžių – paciento siūlymu sukūrėme dializės paciento kortelę. Plastikinėje, banko kortelės dydžio kortelėje nurodomi svarbiausi sergančiojo duomenys apie jo sveikatos būklę – vardas, pavardė, kraujo grupė, kraujagyslių jungties vieta, dializės paskyrimai, artimųjų kontaktai“, – pasakoja „Diaverum“ klinikų Lietuvoje Žmogiškųjų išteklių ir komunikacijos vadovė Giedrė Teresevičienė.

Šiuo projektu bendrovė siekia padėti pacientams pasijusti saugiau nelaimingų atsitikimų metu, išsaugoti pacientų sveikatą ir gyvybę. Tikimasi, jog tokiomis kortelėmis ateityje galės naudotis apie 29000 „Diaverum“ pacientų visame pasaulyje.

„Dažnai žmonės tiesiog nežino, kad gali nemokamai atlikti dializės procedūras ir privačioje klinikoje. Norime priminti, kad pacientai, kuriems būtinos hemodializės procedūros, gali laisvai rinktis, kur jas atlikti – valstybinėje gydymo įstaigoje, ar pas mus“, – primena „Diaverum“ klinikų Lietuvoje generalinė direktorė Vaida Kojalienė.

Tarptautinė kompanija „Diaverum“ – viena iš inkstų ligomis sergančiųjų priežiūros paslaugų lyderių pasaulyje. Tai – didžiausia nepriklausoma tokių paslaugų teikėja Europoje. Savo veiklą dializės paslaugų srityje ši bendrovė pradėjo prieš 20 metų, kuomet buvo „Gambro HealthCare“ dalimi. Šiandien „Diaverum“ kompanija sveikatos priežiūros paslaugas teikia 20 pasaulio šalių. Beveik 400 dializės centrų paslaugomis naudojasi 29000 pacientų.

Foto. „Diaverum“ klinikų pacientams – išskirtinis personalo dėmesys

„Diaverum“ archyvo nuotr.
Pranešimą paskelbė: Vaida Jutkonė, UAB Reklamos akademija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą