Verslas

Šių metų pirmojo ketvirčio ūkininkų draudimo pardavimai viršijo visus BTA lūkesčius

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, per pirmą šių metų ketvirtį žemės ūkio technikos draudimo pardavimai išaugo ketvirtadaliu lyginant su pernai ketvirčiu, o per šių metų balandžio pirmąją pusę pardavimai viršijo viso praėjusių metų šio draudimo balandžio mėnesio apyvartą.

„Džiugu, kad šiemet, antrus metus iš eilės, toliau ypač sėkmingai parduodame ūkininkų technikos draudimą. Daugėja ne tik polisų skaičius, bet didėja ir įmokos. Ūkininkai turtą draudžia stambesnėmis sumomis, dažnai kur kas didesnius technikos parkus. Tokia tendencija paaiškinama augančia gamyba, didėjančiomis vartojimo apimtimis. Lietuvos žemės ūkio bendrovės vis aktyviau investuoja į plėtrą, atnaujina savo technikos parkus. Šiame sektoriuje tiek smulkiesiems, tiek stambiesiems žaidėjams draudimas įgauna ypač didelę svarbą, juk menkiausias technikos gedimas, ar patirta žala kelyje ar darbo lauke gali reikšti didžiulius nuostolius. Vieni turėję nemalonios patirties, kiti matydami kolegų situaciją, vis dažniau pasirenka kompleksinius draudimo pasiūlymus, pradeda vertinti jų naudą ir privalumus. Mūsų kompanija šiuo metu ūkininkams parengė specialų kompleksinį draudimo pasiūlymą,“ – teigia BTA Turto draudimo vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė.

Kaip teigė ekspertė, jei pernai specializuotą techniką žalojo įvykiai kelyje ir darbe, vagys bei ugnis, o per šių metų nepilnus keturis mėnesius daugiausia įvykių užfiksuota dėl atsitikimų darbo metu laukuose, padargų lūžių. Atšokęs akmuo išdaužė stiklą arba sugadino technikos variklio detales, taip pat buvo įvažiuota į didesnę duobę. Vienas iš tokių pavyzdžių įvyko pernai, traktorius „John Deere 6230“, eksploatuojamas laukuose, užklimpo ir taip liko apgadinti selenoidai. Traktorius „Lamborgini A001V“ sugedo lyginant teritoriją, jis specialiu peiliu, užkliuvus už kelmo, sulaužė dalį priekinės dalies korpuso. Tuo tarpu, pjaunant kombainu javus pakliuvo akmuo ir sugadino volo pirštus. Minėti gedimai iš pažiūros gali atrodyti nedideli, tačiau ir nedidelis specializuotos technikos remontas beveik visada siekia kelis ar net keliasdešimt tūkstančių litų.

Pernai didžiausia draudimo bendrovės BTA sumokėta išmoka už patirtą ūkio technikos žalą sudarė daugiau kaip pusę milijono litų. Tokio dydžio žala buvo padengta klientui, kurio apdraustas javų kombainas sudegė lauko viduryje darbo metu. Šiemet kol kas didesnių žalų nepasitaikė. Vidutinė išmoka draudžiant specialiąją techniką siekia apie 9 tūkst. litų.

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA praėjusius metus užbaigė antros vietos pozicijoje Lietuvos
rinkoje. Pernai pasirašė beveik 187 milijonus litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo kasko draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.).

Parašykite komentarą