Verslas

www.logokonkursas.lt – kitoks būdas susikurti logotipą

Nemažai įmonių atmestinai žiūri į logotipo kūrimą, daugumai jų biudžetas neleidžia samdyti profesionalios dizainerių agentūros. Manau dizaino konkursų svetainė pats tinkamiausias pasirinkimas tokioms įmonėms ar startup’ams kurie tik pradeda veiklą ir neturi daug pinigų. Svetainėje www.logokonkursas.lt paskelbus logotipo konkursą sulaukiama vidutiniškai apie 50 dizaino pavyzdžių, tai ir yra tas privalumas kurio negali pasiųlyti pavieniai dizaineriai.

Esu Šarūnas Norkus, 29 metų web programuotojas, svetainių kūrimu ir programavimu užsiimu jau daugmaž 8 metus, per tą laiką yra tekę dirbti tiek įmonėse, tiek laisvai samdomu specialistu.

Jau seniai galvojau sukurti kažką vertingesnio nei eilinę svetainę, projektą kuris būtų naudingas ne tik man bet ir kitiems žmonėms.

Svetainė www.logokonkursas.lt veikia ne pilnai metai, projektas pamažu tik įsibėgėja. Kadangi viską darau savo jėgomis, ir daugiau iš „ïdejos”, viskas vyksta ne taip greitai kaip norėtūsi, reikalingos didesnės investicijos į projekto populiarinimą.

Projektas dar tik žengia pirmuosius savo žingsnius, o generuojamos pajamos tik simbolinės. Dabartinėje situacijoje neturiu tokio tikslo kaip kad kuo daugiau uždirbti iš svetainės. Noriu tiesiog kelti pačio projekto vertę, didinti dalyvaujančių dizainerių ir užsakovų skaičių. Yra minčių ateityje plėstis ir į užsienio rinkas, manau tada būtų galima pradėti galvoti apie kažkokį didesnį pelną.

Svetainė skirta sukurti logotipo, skrajutės, vizitinės kortelės ar kitokį dizainą konkurso principu.

Pirmiausia užsakovas turi užpildyti anketą, kuo tiksliau aprašydamas kokio dizaino jam reikia, bei nustatyti konkurso prizinę sumą ir terminus.

Atlikus apmokėjimą konkursas publikuojamas svetainėje, tada dizaineriai dalyvauja konkurse, siųsdami dizainų pavyzdžius. Tai gan patogus būdas, kadangi užsakovas gali komentuoti, vertinti, bei prašyti korekcijų iš dizainerių, kol konkursas yra aktyvus. Taip pat nereikia sukti galvos ieškant pavienių dizainerių, suteikiama galimybė rinktis iš skirtingų dizainerių darbų kas mano manymu yra didelis privalumas.

Dizaineriams tai puikus būdas papildomai užsidirbti. Nemažai jų turi prikaupę įvairių savo darbų kurių nerealizavo, kiti mažiau patyrę nori tobulėti, kaupti “portfolio” skaičių, tad jiems taip pat yra naudingi tokie konkursai.

Visi galutiniai dizaino darbai naudojami spaudoje pateikiami tik vektoriniu formatu, tai reiškia, kad dizainą be problemų užsakovas galės naudoti įvairiose medijose, pvz. ant plakatų, marškinėlių, skrajučių, vizitinių kortelių ir t.t.

Manau visada galima kažką patobulinti, šiuo metu žvelgiu i projektą truputį plačiau. Yra minčių svetainę išvystyti į dizaino kūrimo platfromą, kurioje užsakovas galetų ne tik skelbti konkursą, bet ir samdyti konkretų specialistą pagal jo valandinį įkainį. Tokia sistema leistų laisvai dirbti užsakovui ir dizaineriui tarpusavyje, prireikus dizaineris galėtų atlikti net ir nedidelius dizaino darbus, o svetainė užtikrintų atliekamų darbų kokybę, patogų projektų valdymą.

Logotipo dizaino konkurso idėja man patiko iškarto, manau kad ji yra tikrai naudinga įmonėms kurios neturi didelio biudžeto. Nepagailėjus kelių šimtų litų galima gauti tikrai gan neblogą ir išvaizdų logotipą, kurį nebus gėda parodyti kitiems.

Lietuvoje panašaus pobūdžio svetainių nėra, tačiau užsienyje taip, yra keletas gan rimtų ir gerai išvystytų tokio pobūdžio svetainių, tačiau turiu minčių kuriose vietose būtų galima pasiūlyti savus privalumus.

Visiems kas galvoja kažką sukurti patarčiau, mažiau galvoti, o tiesiog imti ir daryti. Kad ir kokia gera idėja būtų, ji liks tik idėja jei nieko nedarysite. Yra nemažai gerų verslininkų kurie nėra baigę universitetų, ir nepasižymi dideliais protiniais sugebėjimais, tačiau jų sėkmė ir slypi tame, kad jie ima ir daro, nebijo rizikuoti, nelaukia rytojaus, geresnių laikų ar dar nežinia ko.

Iš savo patirties esu pastebėjęs kad ilgai galvojant kaip čia viską geriau padarius, pradėjus kurti projektą vistiek atsiranda įvairių nenumatytų niuansų, kurie pakoreguoja galutinį rezultatą. Tad siūlyčiau nesistengti visko numatyti ir suplanuoti 100%, nes tai užims nemažai laiko, o kartais tokie ilgi apmastymai gali taip ir likti, tik apmastymais.

Parašykite komentarą