Ar kiekvienas gali būti projektų vadovu? Ekspertų atsakymas vienareikšmis – ne. Projektų vadovui pirmiausia reikia dviejų svarbiausių gebėjimų – mokėti planuoti ir perplanuoti. Šiuolaikinis projektų valdymas – tai nuolatiniai pokyčiai, ne kiekvienam įveikiamos stresinės situacijos, komandos darbų organizavimas ir darbas su žmonėmis. Būtent šių savybių jau antrą kartą vykusiame „Projektų valdymo čempionato“ finale prireikė 6 iš 29 dalyvavusių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandų. Geriausiais šių metų Projektų valdymo čempionais pelnytai gali vadintis Vytauto Didžiojo universiteto komanda „Synergy“.
Jau antrą kartą vykstantis „Projektų valdymo čempionatas“, kurį organizuoja tarptautinės projektų valdymo organizacijos skyrius Lietuvoje – „IPMA (International Project Management Association) Young Crew Lietuva“, šiais metais vėl sujudino studentus, kurie domisi projektų valdymu ar mąsto apie projekto vadovo karjerą. Net 29-ios Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandos varžėsi dėl patekimo į čempionato finalą. Finalo metu, kuriame šešios aukštųjų mokyklų studentų komandos, geriausiai atsakiusios į šimtą su projektų valdymu susijusių klausimų, varžėsi dėl būsimai sėkmingai projektų vadovo karjerai įtakos turinčių prizų. Finalininkų užduotis – projekto atvejo studija, parengta bendradarbiaujant su IT paslaugų bendrove „Tieto Lietuva“.
Pirmoje čempionato dalyje dalyviams teko planuoti projektą, įvertinti galimą riziką, parengti veiklos planus. Čempionato organizatoriai, kartu su „Tieto Lietuva“ atstovais, finalininkams parengė ir stresinių situacijų: buvo sukurtas naujas projekto scenarijus, pagal kurį grėsė pavojus projekto tikslų įgyvendinimui, tad komandų parengtas planas jau nebeatitiko pateiktos situacijos. Atsižvelgdamos į iškilusius sunkumus, komandos turėjo pakeisti projekto planus ir suvaldyti kilusią riziką.
„Ne paslaptis, kad vykdant ir geriausiai suplanuotą projektą, gali kilti pokyčių, į kuriuos svarbu laiku bei tinkamai reaguoti. Tam reikalingos gilios žinios ir patirtis, tačiau jaunieji čempionato dalyviai džiugino išradingais ir argumentuotais sprendimais. Sprendimų įvairovė dar kartą patvirtino, kad nėra vienintelio „recepto“, o galimi keli būdai suvaldyti projektuose kylančias situacijas“, − teigia Inesa Semionova, bendrovės „Tieto Lietuva“ kokybės vadovė. „IPMA Young Crew Lietuva“ pirmininkas Paulius Morkvėnas pastebi, kad viso finalo metu savo novatoriškumu, turimomis kompetencijomis ir kūrybiškumu labiausiai išsiskyrė Vytauto Didžioji universiteto komanda „Synergy“, kuri ir tapo nugalėtoja.
Finale komandas vertino tarptautinė projektų vadybos ekspertų ir ilgametę patirtį turinčių verslininkų komisija. Maža to, vienas iš vertintojų iš Ispanijos Dr. Daniel Collado-Ruiz žiūrovams ir dalyviams vedė seminarą, kuriame pasakojo, kaip dirbti su projektų vadovo kompetencijomis, kaip ugdyti įgūdžius ir juos nuolat tobulinti. Šių metų finale ir žiūrovai galėjo vertinti komandas, džiugu tai, kad komisijos narių ir susirinkusiųjų nuomonės dėl nugalėtojų sutapo. Daugiau apie projektų valdymo čempionatą skaitykite www.youngcrew.lt
Projektų valdymo čempionatas – jau tradicija tapęs renginys, skirtas supažindinti studentus su profesionaliu projektų valdymu, ugdyti jaunųjų projektų vadovų kompetencijas, išryškinti perspektyvius vadovus ir suvesti juos su įmonėmis.
„IPMA Young Crew Lietuva“ yra Lietuvos projektų vadybos asociacijos (LPVA) dalis, taip pat priklausanti tarptautinei projektų valdymo asociacijai „IPMA Young Crew“. Organizacijos tikslas – Lietuvoje vienyti ir ugdyti jaunus projektų vadovus ir projektų specialistus iki 35-erių metų amžiaus.