Politika ir teisė

Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininkas Valdas Rakutis su Flandrijos investicijų ir prekybos agentūros atstovu Lietuvoje aptarė ekonominių ryšių plėtrą

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės pirmininkas Valdas Rakutis šiandien susitiko su Flandrijos investicijų ir prekybos agentūros atstovu Lietuvai, Latvijai ir Estijai Vauteriu Debeinu (Wouter Debeyne). Nuotolinio susitikimo metu buvo aptartos Beniliukso šalių bendradarbiavimo galimybės ekonomikos ir mokslo srityse.

„Tarpparlamentinės grupės su Beniliukso šalimis nariai numato remti bendradarbiavimą istorijos, kultūros, turizmo srityse, tačiau taip pat reikia pradėti kalbėti apie ekonominius ir mokslo ryšius, o tam būtų svarbi ir Flandrijos investicijų ir prekybos (FIP) agentūros patirtis, kaip paskatinti šių ryšių plėtrą“, – teigė V. Rakutis.

Flandrijos investicijų ir prekybos agentūros atstovas Lietuvai, Latvijai ir Estijai V. Debeinas pritarė V. Rakučio nuomonei, kad Beniliukso ir Baltijos valstybės susietos senais istoriniais saitais, panašios savo demografiniais rodikliais – jose gyvena po 6 mln. gyventojų.

V. Debeino teigimu, FIP agentūra siekia, kad kuo daugiau Flandrijos įmonių ateitų į Baltijos valstybes, o Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės plėstų veiklą Flandrijoje. FIT agentūros atstovas pabrėžė Flandrijos žmonių verslumą: net po 2008–2009 krizės jau 2016 m. Flandrijos įmonės pasiekė ikikrizinį investicijų lygį, ir tikimasi, kad COVID-19 pandemija nesutrukdys plėsti dabartinius ekonominius santykius. Kaip vienas ypač sėkmingų verslo plėtros pavyzdžių Belgijos Karalystėje paminėta geriausius mokslo pasiekimus įdiegusi įmonė „Brolis Semiconductors“.

Grupės pirmininkas palinkėjo sėkmės plėtojant ekonominio bendradarbiavimo galimybes šiais metais darbą Lietuvoje pradėjusiam FIT agentūros atstovui V. Debeinui.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą