Politika ir teisė

Lietuvos Raudonasis Kryžius vykdo iniciatyvą „Šviesių minčių Kalėdos“ ir kviečia pastebėti vienišus senjorus

Daugelis pažįstame, o gal net kasdien matome vienišų vyresnio amžiaus žmonių – senjorų, kurie neturi su kuo pabendrauti, retai išeina iš namų ir dienas leidžia vieni. Lietuvos Raudonasis Kryžiaus kviečia nelikti abejingais, pastebėti tokius senjorus ir šiais metais sušildyti jų Kalėdas. Organizacijoje vykdoma Šiltų apsilankymų programa, skirta vienišiems senjorams, skelbia „Šviesių minčių Kalėdas“ – jau antrus metus vykstančią iniciatyvą, kurios metu gyventojai kviečiami registruoti vienišus senjorus, kuriems savanoriai dovanos Kalėdines dovanėles, pagalbą gerais darbais bei savo laiką ir dėmesį.

Dovanų – jaukumas ir Kalėdinė nuotaika namuose

Kalėdinė dovana senjorui nuo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus – žibintas su žvakelėmis, įžiebsiantis šių metų vienišas vyresnių žmonių šventes ir eglės šaka bei žaisliukai, kuriais senjorai galės papuošti šakelę kartu su savanoriu. Kalėdos yra ramybės, susikaupimo metas, šiuo laikotarpiu daugeliui norisi jaukumo, tačiau vienišiems senjorams dažnai net ir Kalėdos tampa tokia pati diena, kaip visos kitos – jie labai retai švenčia ir puošiasi savo namus. Todėl Raudonojo Kryžiaus savanoriai į kiekvieno vienišo senjoro namus atneš Kalėdinę dvasią įžiebdami raudoną žibintą senjorams, kurie bus užregistruoti pirmą kartą ir saldėsiais bei kartu papuošdami simbolinę eglės šakelę su tais, kurie jau turi žibintus, nes buvo užregistruoti pernai metais. „Žibintas – jaukumo, šviesos bei šilumos simbolis, todėl toks daiktas pasirodė ideali dovana vienišam senjorui. Jau pernai metais sugalvojome išdalinti kuo daugiau žibintų ir taip pradžiuginti ne tik mūsų jau lankomus senjorus, bet ir tuos, kurių patys dar nesame pastebėję. Todėl pagalbos paprašėme visų žmonių – kvietėme susivienyti gražiai iniciatyvai ir pamatyti galimai vienišą senjorą, kurį Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai pradžiugins šilta dovanėle bei primins, kad jie nėra vieni ir jei senjorai norės – mūsų organizacijos savanoriai gali būti šalia ištisus metus. Džiaugiamės, kad iniciatyva pavyko puikiai ir pernai metais išdalinome net 660 žibintų, iš kurių 304 iškeliavo į senjorų namus, kuriuos užregistravo aplinkiniai žmonės. Žibintai iki šios dienos dega languose ypatingomis progomis, o dalis senjorų tapo mūsų nuolatiniais draugais”, – apie iniciatyvos pradžią ir sėkmę pasakoja Šiltų apsilankymų programos vadovė Rasa Stankevičienė.

Svarbiausia – dėmesys

„Šviesių minčių Kalėdų” iniciatyvos tikslas – šventines vienišų senjorų nuotaikas praskaidrinti ne tik dovanėlėmis, tačiau, svarbiausia, pokalbiu bei bendra veikla – dėmesiu vienišam žmogui. „Tiek nuostabos ir graudulio akyse, tiek gerų emocijų, tiek šiltų žodžių pernai metais vykdydami iniciatyvą savanoriai gavo iš senjorų, kad geras jausmas išliko dar ilgai. Tada ir pats įvertini bei pamatai tokios veiklos prasmę. Ne dovanos kaina ar dydis, bet parodytas dėmesys ir skirtas laikas vienišam senjorui yra svarbiausia ir taip reikalinga, todėl norime paskatinti bendruomenės žmones apsidairyti ir pastebėti galimai vienišus vyresnio amžiaus žmones”, – jėgas suvienyti ir šiais metais kviečia R. Stankevičienė. Daugelis giminių nelankomų vyresnio amžiaus žmonių neturi su kuo pabendrauti, pasidalinti vargais ir džiaugsmais, todėl Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai pasiruošę skirti pakankamai laiko pokalbiui prie puodelio arbatos ir bendrai veiklai, kuri galėtų pradžiuginti ir nuspalvinti gražiausias metų šventes. Atsižvelgiant į kiekvieno senjoro poreikius, savanoriai stengsis senjorams pagelbėti dar vienu nauju, mažiau įprastu geru darbu, pavyzdžiui, padės namų ruošoje – išplauti langus, išskalbti užuolaidas, atsikratyti senais, nebenaudojamais daiktais ar kartu papuošti Kalėdų eglutę.

Organizacija siekia sumažinti senjorų vienišumo jausmą

Šiltų apsilankymų programa skirta vienišiems, daugiausiai vyresnio amžiaus žmonėms, dėl sveikatos ir kitokių kliūčių retai išeinantiems iš savo namų, neturintiems artimų žmonių rato. Jie nuolatos savo namuose lankomi Raudonojo Kryžiaus savanorių. Prasidėjus pandemijai senjorų vienišumo problema tapo dar opesnė nei bet kada anksčiau ir kiekvienas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorių lankomas senjoras šią problemą išgyvena skirtingai. Šiltų apsilankymų programos tikslas – gilinantis į kiekvieno senjoro situaciją sumažinti senjorų vienišumo jausmą, pagerinti jų savijautą teikiant psichosocialinę pagalbą, skatinti ir mokyti sveikiau maitintis, daugiau judėti, prisijungti prie bendruomeninių veiklų ir taip prisidėti prie jų gyvenimo kokybės gerinimo.

Vienišus senjorus „Šviesių minčių Kalėdų“ iniciatyvai registruoti kviečiame čia iki Gruodžio 8 dienos:

 http://rkryzius.link/Sviesiu-Minciu-Kaledos

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Parašykite komentarą