Politika ir teisė

Garsių uteniškių bendruose sumanymuose – paauglių dienos centras Utenoje

Baigiantis rugsėjui Utenos rajono savivaldybė sulaukė netikėtų svečių: susitikti su savivaldybės meru Alvydu Katinu ir kitais savivaldybės vadovais – meto pavaduotoju Vitalijumi Šeršniovu, patarėju Henriku Zabiela – atvyko du garsūs uteniškiai – krepšininkas Jonas Valančiūnas ir krepšinio komentatorius Linas Kunigėlis. Kartu su jais atvyko Jono Valančiūno paramos fondo direktorė Lina Gedmintienė.  

Jonas Valančiūnas savo vardo paramos fondą įkūrė 2017 m. Fondo veikla susieta su pagalba vaikams ir paaugliams nuo 14 iki 18 metų. Pirmasis žingsnis, siekiant padėti socialinę atskirtį išgyvenantiems vaikams, – Vilniuje 2018 m. įkurti paauglių dienos namai „Išvien“.

Šiais metais buvo įgyvendintas dar vienas bendras Jono Valančiūno ir Lino Kunigėlio projektas – dienos šviesą išvydo Lino Kunigėlio knyga „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu – paskui svajonę“.

Abu uteniškiai turi ir daugiau bendrų sumanymų. Vienas tokių – paauglių dienos centrus, panašius į „Išvien“, kurti ir kituose Lietuvos miestuose. Susitikę su Utenos rajono savivaldybės vadovais Jonas Valančiūnas, Linas Kunigėlis ir Lina Gedmintienė kaip tik aptarė  galimybę vaikų ir paauglių nuo 14 iki 18 metų dienos centrą įkurti Utenoje. 

Nors Utenos rajone vaikams, patiriantiems socialinę riziką, paslaugos yra išplėtotos (rajone šiuo metu iš viso veikia 12 vaikų dienos centrų, kuriuos lanko 250 vaikų. 45 proc. jų – iš socialinės rizikos veiksnius patiriančių šeimų), bet dar vieno dienos centro atsiradimui savivaldybės vadovai vieningai pritarė. Tad susitikime buvo aptartas ir patalpų, reikalingų centrui steigti, klausimas.

Baigiantis susitikimui Utenos rajono savivaldybės meras svečiams įteikė Utenos, laimės miesto, ženkliukus bei pakvietė nusifotografuoti prie miesto herbo

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą