Politika ir teisė

Seimo Pirmininko pavaduotojas V. Mitalas po apsilankymo Klaipėdoje: „Turime užtikrinti didesnes investicijas į švietimą“

2022 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Lapkričio 11 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas lankėsi Klaipėdoje. Politikas bendravo su gimnazistais, domėjosi miesto turizmo, vandens transporto sistemomis,  susitiko su Laisvės partijos potencialiais kandidatais į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą.

V. Mitalas apsilankymo Klaipėdoje metu pabrėžė, kad kokybiško ir visiems prieinamo švietimo sistema, perspektyvos jauniems žmonėms suteikimas yra raktas į Klaipėdos plėtrą ir augimą artimiausiais dešimtmečiais.

„Bendraudamas su Klaipėdos miesto mokyklų bendruomenėmis siekiau tiesiogiai išgirsti jų lūkesčius. Švietimo sritis ilgus metus buvo nepakankamai finansuojama, visur labai trūksta mokytojų, neinvestuojama į jų kvalifikacijos tobulinimą – visa tai namų darbai, kuriuos, svarstant šiuo metu Seime pateiktą biudžetą, būtina atlikti. Kol kas džiugina planuojami švietimui skirti papildomi 230 mln. eurų, o mokytojų atlyginimai turėtų augti 13 proc.“, – pabrėžė Seimo vicepirmininkas V. Mitalas.

Susitikimų metu parlamentaras akcentavo neformalaus ugdymo finansavimo svarbą.

„Neformalus ugdymas padeda jaunam žmogui save išbandyti įvairiose veiklose, kurios neišsitenka tradicinėse mokyklinėse disciplinose. Tai yra galimybė mokiniams ugdytis naujus gebėjimus, todėl privalome siekti didinti neformalaus ugdymo krepšelį ir taip plėsti šį pasiteisinusį modelį savivaldoje“, – pabrėžė V. Mitalas.

Klaipėdoje Seimo Pirmininko pavaduotojas taip pat domėjosi turizmo ir vidaus vandenų transporto vystymo Klaipėdos regione aktualijomis.

Susitikimo su Laisvės partijos rinkiminio štabo Klaipėdos mieste nariais metu aptarti Laisvės partijos galimi kandidatai į savivaldybės tarybą ir miesto merus 2023 m. savivaldos rinkimuose.

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. aurelija.karaliute@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą