Politika ir teisė

Seimo komitetų vadovai Ž. Pavilionis ir L. Kasčiūnas JAV susitiks su valdžios atstovais

2022 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Gruodžio 12–13 dienomis Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas lankysis Vašingtone, kur dalyvaus susitikimuose su Jungtinių Amerikos Valstijų valdžios atstovais.

Vizito programoje numatyti susitikimai su esamais ir naujai išrinktais JAV Atstovų Rūmų ir Senato nariais, JAV administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Susitikimuose planuojama aptarti saugumo ir gynybos klausimus, nenutrūkstamos karinės, finansinės, humanitarinės ir politinės paramos tiekimą Ukrainai ir pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui 2023 m., kuris vyks Vilniuje.

„Pastaraisiais metais Lietuvos ir JAV ekonominiai, kariniai, politiniai ryšiai labai išsiplėtė, tačiau mes visi turime ruoštis ir politiniams pokyčiams JAV, kai už kelių savaičių JAV Atstovų Rūmų kontrolę perims Respublikonų dauguma. Turime padaryti viską, kad abu politiniai sparnai JAV, dauguma dabartinių ir būsimų JAV Kongreso narių palaikytų Lietuvą ir Ukrainą iki mūsų bendros ir galutinės pergalės prieš bendrą priešą, todėl vizitai į Vašingtoną iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje tik dažnės“, – teigia Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas Ž. Pavilionis.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą