Verslas

Pranešimas žiniasklaidai_ „Ekspress Grupp“ įsigijo Lietuvos naujienų portalą lrytas.lt

 „Ekspress Grupp“ įsigijo Lietuvos naujienų portalą lrytas.lt

 

Pirmaujanti Baltijos šalyse žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“ iš didžiausio Lietuvoje laikraščio „Lietuvos rytas“ įsigijo internetinį naujienų portalą lrytas.lt.

 

2022 m. gruodžio 9 d., penktadienį, AS „Ekspress Grupp“ ir UAB „Lietuvos rytas“ pasirašė sutartį dėl dukterinės įmonės UAB „Lrytas“, kuri valdo interneto portalą lrytas.lt, 100% akcijų įsigijimo. Šalys susitarė, kad sandorio kaina ir kitos sąlygos yra konfidencialios. Sandoriui išankstinio Lietuvos Respublikos konkurencijos tarnybos leidimo nereikia, nes bendrosios atitinkamų ūkio subjektų metinės pajamos yra mažesnės už Konkurencijos įstatyme numatytą pajamų ribą, kurią viršijantys ūkio subjektai privalo gauti leidimą koncentracijai.

 

2006 m. įkurtas lrytas.lt yra vienas didžiausių vietinių naujienų portalų Lietuvoje, kasdien sulaukiantis 420 000 unikalių lankytojų („Gemius“ duomenimis), turintis daugiau nei 50 darbuotojų ir šiuo metu generuojantis apie 3 milijonus eurų per metus pajamų iš reklamos. Sandoris apima tik lrytas.lt internetinę platformą ir neįtraukia „Lietuvos ryto“ spausdintų leidinių. Lrytas.lt veikia su atskira redakcija nuo spausdinto laikraščio.

 

„Ekspress Grupp“ generalinė direktorė Mari-Liis Rüütsalu teigė, kad sandoris suteikia lrytas.lt naują strateginį investuotoją, turintį tvirtą finansinį pagrindą ir puikiai išmanantį skaitmeninės žiniasklaidos verslą.

 

„UAB „Lrytas“ įsigijimas yra organiškas žingsnis mūsų strategijoje ir pagrindinis šio sandorio tikslas – skaitmeninės žiniasklaidos verslo plėtra. „Ekspress Grupp“ įsigyja internetinį portalą, tačiau glaudžiai bendradarbiauja su „Lietuvos ryto“ laikraščiu. Bendras „Lryto“ ir „Ekspress Grupp“ tikslas – ir toliau siūlyti patrauklų ir nepriklausomą turinį savo skaitytojams. Po sandorio UAB „Lrytas“ toliau veiks kaip atskira žiniasklaidos įmonė“, – teigia Mari-Liis Rüütsalu.

 

„Lietuvos ryto“ generalinis direktorius Gedvydas Vainauskas pabrėžė, kad bendradarbiavimas tarp televizijos, spausdintinės ir internetinės žiniasklaidos tęsis.

 

„Prieš 33 metus grupė panašiai mąstančių žmonių įkūrė laikraštį „Lietuvos rytas“, kuris ilgainiui tapo didžiausiu ir įtakingiausiu dienraščiu šalyje. 1997 m. pristatėme jo skaitmeninę versiją – pirmąjį naujienų portalą Lietuvoje, kuris vėliau išaugo į nepriklausomą internetinės žiniasklaidos kanalą lrytas.lt. Gyvenimo ir verslo logika lemia, kad laikas perduoti portalą naujam savininkui, turinčiam gilesnes internetinio verslo žinias. Būdamas patikimose rankose „Lrytas“ išliks žurnalistikos priešakyje ir toliau teiks aktualias naujienas bei įžvalgas augančiai auditorijai. Portalas taip pat bendradarbiaus su laikraščiu „Lietuvos rytas“ ir „Lietuvos ryto“ televizija“, – sako Gedvydas Vainauskas.

 

Sandorio finansų konsultantu buvo „Swedbank“ , o patarėjas teisės klausimais tapo „Ellex Valiunas“.

 

„AS Ekspress Grupp“ yra pirmaujanti Baltijos šalių žiniasklaidos grupė, kurios pagrindinė veikla apima internetinės žiniasklaidos turinio kūrimą, laikraščių, žurnalų ir knygų leidybą. Grupė taip pat valdo elektroninę bilietų pardavimo platformą ir bilietų pardavimo svetaines Estijoje ir Latvijoje. 1989 m. veiklą pradėjusioje „Ekspress Grupp“ įmonėje dirba daugiau nei 1400 žmonių, ji valdo pirmaujančius interneto žiniasklaidos portalus Baltijos šalyse, leidžia populiariausius dienraščius ir savaitinius laikraščius bei daugumą populiariausių žurnalų Estijoje.

 

„AS Ekspress Grupp“ akcijos yra viešai kotiruojamos NASDAQ Talino vertybinių popierių biržoje nuo 2007 m.

Daugiau informacijos: 

Mari-Liis Rüütsalu 
„AS Ekspress Grupp“ valdybos pirmininkė

mariliis.ryytsalu@egrupp.ee 
Telefono numeris: +372 512 2591 

Pranešimą paskelbė: Aleksandra Joana Kotenkova, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą