Politika ir teisė

Prezidento pokalbyje su Europos Komisijos pirmininke aptarti EK žingsniai sprendžiant nelegalios migracijos krizę prie ES išorinės sienos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pokalbio su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen metu aptarė Europos Komisijos žingsnius Baltarusijos režimo hibridinės atakos ir sąmoningai kuriamos humanitarinės krizės prie ES išorinės sienos akivaizdoje.

Prezidentas pokalbyje su EK pirmininke pažymėjo, kad šiuo metu svarbiausia sustabdyti Baltarusijos režimo organizuojamus migrantų skrydžius iš Artimųjų Rytų regiono ir pradėti migrantų, atsidūrusių Baltarusijos teritorijoje, repatriaciją į jų kilmės šalis.

EK pirmininkė U. von der Leyen pristatė Prezidentui Europos Komisijos vicepirmininko Margaritis‘io Schino pokalbius su Artimųjų Rytų šalių vadovais dėl skrydžių į Minską stabdymo ir repatriacijos skrydžių organizavimo.

Šalies vadovas pritarė iniciatyvai, kad Europos Komisija imtųsi organizuoti repatriacijos skrydžius, kuriais migrantai iš Baltarusijos teritorijos galėtų grįžti į savo kilmės šalis. „Turime pagelbėti grįžti į namus žmonėms, kurie tapo sąmoningai sukurtos humanitarinės krizės aukomis ir hibridinės atakos įrankiais. Žmonių gelbėjimas niekaip nesumažina juos įkaitais paėmusio režimo atsakomybės“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas, kaip ir spalio mėnesį vykusios Europos Vadovų Tarybos metu pakartojo Lietuvos poziciją, kad Europos Komisija imtųsi veiksmų hibridinės atakos prie Europos Sąjungos išorės sienų akivaizdoje, stiprinant jų realią apsaugą, peržiūrint šiuo metu galiojančią bendrijos prieglobsčio politiką bei skiriant tinkamą finansavimą fiziniam barjerui įrengti. Pasak Prezidento šiuo metu Europos Komisijos įsitraukimas į repatriacijos organizavimą kartu su Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra, Tarptautine migracijos organizacija yra labai reikalingas esant susiklosčiusiai situacijai. Tuo pačiu Prezidentas pabrėžė, kad sankcijos Baltarusijos režimui turi būti tęsiamos, esant poreikiui plečiamos, o ES pozicija Lukašenkos režimo atžvilgiu yra nepakitusi – jis yra nelegitimus.

Europos Komisijos pirmininkė aptarė su Prezidentu šią savaitę vyksiantį EK atstovų vizitą, skirtą sąmoningai kuriamos humanitarinės krizės sureguliavimui ir Lietuvos poreikių saugant išorinę ES sieną identifikavimui.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą