Politika ir teisė

Premjerė ir U. von der Leyen aptarė situaciją ES-Baltarusijos pasienyje

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė apie situaciją ES-Baltarusijos pasienyje ir apie Baltarusijos vykdomą hibridinę agresiją prieš Europos Sąjungą (ES) telefonu kalbėjosi su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad būtina išlaikyti ES vienybę, nenuolaidžiaujant šią krizę sukėlusiam režimui, ir toliau didinti tarptautinės bendruomenės spaudimą Minskui. Premjerė taip pat išreiškė visišką solidarumą su Lenkija, kuriai šiuo metu tenka didžiausias spaudimas.

Anot I. Šimonytės, nuolaidžiavimas tik padidina režimo politikos instrumentais verčiamų žmonių skaičių, nesprendžia susidariusios situacijos iš esmės ir atitraukia dėmesį nuo pagrindinio šios humanitarinės krizės kaltininko – A. Lukašenkos.

Lietuvos vyriausybės vadovė pabrėžė, kad kilusi humanitarinė krizė turi būti sprendžiama Baltarusijoje, pasitelkiant JTO ir kitas tarptautines humanitarines organizacijas, kurioms privalo būti leista dirbti toje šalyje.

Anot Premjerės, labai svarbus yra ES institucijų darbas kilmės šalyse stabdant naujus skrydžius bei sprendžiant repatriacijos klausimą.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad ES sankcijos atsakingiems Baltarusijos pareigūnams ir fiziniams asmenimis, įskaitant ir oro vežėjus ir kitus nelegalios migracijos srauto organizatorius, turi būti nustatytos ir taikomos iki situacija pasikeis iš esmės.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą