Politika ir teisė

Seimo Pirmininkas: „Transatlantiniai santykiai svarbūs mūsų regiono saugumui“

2020 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai 

Vašingtone (Jungtinės Amerikos Valstijos, JAV) su oficialiu darbo vizitu besilankantis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto Europos reikalų pakomitečio pirmininku Viljamu Kytingu (William Keating) ir Kongreso nariu Marijumi Diaz-Balartu (Mario Díaz-Balart).

Susitikimų metu aptarti transatlantinio bei dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir regioninio saugumo iššūkiai.

„Šiandien mums labai svarbu išsaugoti ir stiprinti transatlantinius santykius, kurie lemia ir mūsų regiono saugumą. Turime bendrai ir operatyviai reaguoti į saugumo iššūkius“, – sako parlamento vadovas.

Vizito metu Seimo Pirmininkas kartu su Latvijos ir Lenkijos parlamentų Pirmininkėmis ir Estijos parlamentarais dalyvavo diskusijoje „The Heritage Foundation“ apie JAV politikos aktualijas.

Vašingtone parlamento vadovas skyrė dėmesį istorinei atminčiai – V. Pranckietis pagerbė komunistinių režimų aukas visame pasaulyje ir padėjo gėlių prie paminklo komunizmo aukoms atminti, apsilankė JAV Holokausto memorialiniame muziejuje ir susitiko su Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovu Marionu Smitu (Marion Smith).

Seimo Pirmininkas kartu su Užsienio reikalų komiteto Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininku Emanueliu Zingeriu bendravo su Vašingtono, Baltimorės ir šių miestų apylinkėse gyvenančiais lietuviais.

Seimo Pirmininko vizitas į Vašingtoną surengtas kartu Latvijos parlamento pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece), Lenkijos parlamento Žemųjų Rūmų Pirmininke Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek) ir Estijos parlamento Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininke Keit Pentus-Rosimanus (Keit Pentus-Rosimannus), siekiant atkreipti JAV dėmesį į regiono problemas ir aktualijas. Delegacijos vizitas surengtas Lietuvos iniciatyva.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą