Politika ir teisė

Prezidentas: Lietuva ir Lenkija išliks vieningos ir stiprins regiono saugumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo  vizitą Lenkijoje. Šalies vadovas su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda aptarė dvišalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, Rusijos karo Ukrainoje poveikį regiono saugumui, pagalbą Ukrainai ir jos atstatymo klausimus.

Prezidentas susitikime akcentavo, kad Lietuvos ir Lenkijos glaudus bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse, veiksmų koordinavimas ir bendras regioninių saugumo interesų atstovavimas tarptautiniais formatais – itin svarbūs dabartiniame geopolitiniame kontekste. Pasak šalies vadovo, Lietuvos ir Lenkijos vienybė yra būtina Rusijos agresijos akivaizdoje.

„Kartu esame stipresni ir saugesni. Tik veikdami išvien galime užtikrinti saugumą savo šalyse ir visame regione. Lenkija yra patikima Lietuvos sąjungininkė.  Vertinu mūsų  veikimą išvien ir tikiu, kad išliksime vieningi ateityje“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai sutarė, kad būtina tęsti karinę pagalbą Ukrainai, nes būtent ukrainiečių apginklavimas nulems karo baigtį. Prezidentai taip pat aptarė Rusijos kariuomenės sugriautų Ukrainos miestų ir infrastruktūros atstatymo darbus. Pasak šalies vadovo, tiek Lietuva, tiek Lenkija aktyviai įsitrauks į atstatymo procesą ir bendradarbiaus įgyvendinant projektus.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą