Politika ir teisė

Bronius Markauskas: kiek dar ginčysimės dėl daugiafunkcio centro?

Klausimas, kuris kyla natūraliai. Kodėl? Todėl, kad dėl daugiafunkcio centro ginčijamės jau daugiau nei dešimtmetį. Visi supranta – jis reikalingas. Rajonui būtina turėti modernią ir šiuolaikišką laisvalaikio bei sporto erdvę. Bet tiek metų išvaistyta tuščiai ir tik todėl, kad vis randame priežasčių, kodėl daugiafunkcio centro nestatyti – tai vieta netinka, tai per didelis, tai per mažas. Ir taip metai iš metų, o rezultato kaip nėra, taip nėra. Tik nuolatinės kalbos ir neabejotinai nusivylimas jau išaugęs į netikėjimą, kad toks centras Gargžduose iš vis kada nors atsiras.

Šiais metais, suformavus naują valdančiąją daugumą, koalicinėje sutartyje buvo įrašyta, kad daugiafunkcis centras iškils Gargždų stadiono teritorijoje. Ir mes jau padarėme nemažai žingsnių. Paruoštas investicinis projektas. Iš Vyriausybės gavome pažadą, kad šio centro statyboms puse sumos bus skirta ir iš valstybės biudžeto. Kitaip tariant, judame į priekį ir tiek metų centras, buvęs tolima svajone, įgauna vis realesnį pagrindą, kad pagaliau po kelių metų mes praversime jo duris.

Taip, savo svajones teko sumažinti susidūrus su realybe. Didesnio centro statybų kaina pranoksta mūsų galimybes. Dabar planuojamas bus mažesnis, bet tikrai ne prastesnis. Dviejų aukštų, trijų korpusų pastatas bus daugiau nei keturių tūkstančių kvadratų. Viename iš korpusų bus įrengta NKL lygio varžyboms tinkanti sporto salė. Ji dalinsis į dvi dalis, tad čia galės vykti ir teniso ar rankinio varžybos, treniruotės. Kitame korpuse įsikurs baseinas, kuriame numatyti keturi takeliai po 25 metrus, SPA zona su sūkurinėmis voniomis suaugusiesiems ir vaikams, pirtys. Antrame aukšte galės savo veiklą vykdyti sporto klubai, kavinės ir kitas verslas, skirtas laisvalaikiui ar aktyviai veiklai. Tai bus modernus, šiuolaikiškas sporto ir laisvalaikio centras, kurio mes, Klaipėdos rajono gyventojai, laukiame jau daug metų. 

Ir šį kartą panašu vėl pradedama ieškoti priežasčių, kad tik būtų pristabdyta šio projekto eiga. Ir vėl bandoma supriešinti visuomenę. Yra teigiančių, kad neva Gargždų stadiono teritorija tokiam centrui netinkama. Tinkamesnė vieta esą šalia S. Dariaus ir S. Girėno gatvės.

Bet ar tikrai? Esame apskaičiavę, kad statant daugiafunkcį centrą šioje vietoje, ant plyno lauko, vien į infrastruktūrą – komunikacijas, kelius ir kitą – tektų investuoti apie tris milijonus eurų. Tai trečdalis viso projekto lėšų. Papildomų pinigų savivaldybė tam neturi, tad ko, statant centrą, mums atsisakyti – baseino, sporto salės? Šios vietos šalininkai sako, kad tuomet galime statyti etapais, t. y. ne viską iš karto. Bet ar Jūs tuo tikite? Tikite, kad pastačius, pavyzdžiui, tik sporto salę ar baseiną, ateityje bus skirta pinigų kitoms erdvėms? Nenoriu būti pesimistas, bet prisiminus pastaruosius dešimt metų ir tai, kad mes dar neturime centro, labai tuo abejočiau. Kita šios vietos problema – tai transporto srautas. Per didesnes varžybas čia susidarytų nemažos spūstys. Kodėl? Todėl, kad būtų tik vienas išvažiavimas į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę, o spūstis didintų posūkis į kairę.

Kodėl aš, mano koalicijos partneriai ir miesto bendruomenė, kuri visuomet norėjo, kad daugiafunkcis centras būtų statomas Gargždų stadiono teritorijoje, neabejoja, kad ši vieta būtų puiki? Todėl, kad statydami centrą čia mes išspręstumėme daug klausimų. Pirma, įpūstumėme gyvybės miesto centrui. Visose Vakarų Europos šalyse yra investuojama į jau sukurtą aplinką, objektus ir tik vėliau vykdoma plėtra į miestų kraštus. Tai daroma ir Lietuvoje, pavyzdžiui, Telšių krepšinio arena pastatyta prie naujai sutvarkyto futbolo stadiono miesto centre. Kaune iškilusi Žalgirio arena paskatino istorinės miesto dalies tvarkymąsi ir verslo suaktyvėjimą. Antra, stadiono teritorijoje pastatytas centras būtų dar viena traukos vieta miesto centre. Trečia, šiuo projektu mes sutvarkytume ir aplink esančią infrastruktūrą.

Beje, investicijos į šią vietą, skirtingai nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės, kainuotų apie milijoną eurų. Tai net tris kartus mažiau. Stadiono teritorijoje statomas centras kompleksiškai apims gretimų teritorijų tvarkymą. Bus įrengta nauja alėja, vedanti į parką, įrengiami nauji šaligatviai su želdiniais bei automobilių stovėjimo vietomis. Kvietinių gatvėje būtų tvarkoma „Kranto“ pagrindinės mokyklos teritorija, automobilių stovėjimo aikštelė prie parko. Čia nesusidarytų spūstys, nes automobiliai pasiskirsto net tik per visą Kvietinių gatvę, bet ir gali išvažiuoti Liepų, Gintaro, Žalgirio ir kitomis gatvėmis. Girdžiu ir abejones dėl vaikų, kaip, pavyzdžiui, iš rajono atvykusiems mažiesiems į Gargždų autobusų stotį reikės pasiekti centre esantį kompleksą. Galvojame ir apie tai. Vienas iš variantų – nemokamas transportas nuo autobusų stoties iki daugiafunkcio centro.

Šį vieta patraukli ir tuo, kad sportuojant, plaukiojant baseine, prieš mūsų akis atsivertų nuostabus miesto parko vaizdas, Minijos vingis. Jau artimiausiu metu pradėsime parko tvarkymo darbus, tad po kelerių metų, kai atsiras daugiafunkcis centras, čia bus tiesiog ideali vieta visos šeimos poilsiui.

Tad ko mes norime? Toliau strigti ginčuose? Ar pagaliau turėti naują daugiafunkcį centrą? Aš, kaip manau ir daugelis Jūsų, noriu rezultato. Noriu, kad mūsų rajono vaikams nebereikėtų mokytis plaukti karjeruose. Noriu, kad miestiečiai ir rajono gyventojai  turėtų kur praleisti laisvalaikį – mėgautis SPA malonumais, sportuoti, žiūrėti krepšinio varžybas, užsiimti kita širdžiai miela veikla. Noriu, kad Mūsų rajonas pagaliau turėtų tai, apie ką svajoja jau dešimtmetį. Tiesiog susitelkime, nustokime ginčytis ir pagaliau statykime!

Pranešimą paskelbė: Rita Rapalienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą