Verslas

Prancūzijos verslas domisi investavimo galimybėmis Lietuvoje

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito į Lietuvą proga Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vykusiame susitikime su Prancūzijos verslo atstovais išsamiai aptarta Lietuvos investicinė aplinka, dvišalė prekyba ir bendradarbiavimas inovacijų srityje. Šios šalies verslas pakviestas investuoti Lietuvoje, akcentuojant jiems naujojo reguliavimo stambiems investuotojams privalumus, bendradarbiavimo perspektyvas atskiruose sektoriuose.

„Džiaugiamės dėl Prancūzijos verslo dėmesio Lietuvai. Apie 30 Prancūzijos įmonių atvyko su labai konkrečiais tikslais surasti verslo partnerius ir daugiau sužinoti apie investavimo galimybes. Prancūzijos verslą ypač sudomino neseniai atvertas žaliasis koridorius stambioms investicijoms pritraukti, taip pat kitos Lietuvos siūlomos sąlygos: moderni infrastruktūra, kvalifikuota darbo jėga ir išskirtinis Vyriausybės dėmesys strateginiams projektams“, – teigė ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Susitikime dalyvavo Prancūzijos inžinerinės pramonės, baldų paskirstymo, aukštųjų technologijų ir skaitmeninės plėtros, statybų, konsultacijų ir medicinos priemonių gamybos, išmaniųjų miestų, finansinių technologijų, skaitmeninės infrastruktūros, skaitmeninio dizaino įmonių atstovai.

Žaliojo koridoriaus atvėrimo iniciatyvos tikslas – į Lietuvą pritraukti daug darbo vietų sukuriančias ir stambius investicinius projektus įgyvendinančias įmones. Žaliasis koridorius numato kur kas greitesnes ir paprastesnes investuotojo įsikūrimo procedūras.

Užsienio svečiams pristatyti ir sparčiai augantys Lietuvos gyvybės mokslų ir finansinių technologijų (FinTech) sektoriai bei akcentuotos  prekybos ir investicijų didinimo galimybės, išnaudojant Prancūzijos, kaip  vienos iš tikslinių Lietuvos eksporto rinkų potencialą.

Pagal Lietuvos užsienio prekybos apyvartą, 2020 m. sausio – liepos mėn. Prancūzija buvo 11-oje, pagal eksportą – 14-oje, pagal importą – 10-oje vietoje.

Prancūzija yra 14-ta didžiausia investuotoja Lietuvoje. Nuo 2015 metų iki šiol Lietuva pritraukė 5 Prancūzijos tiesioginių užsienio investicijų projektus.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą