Verslas

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras iš „Luminor“ skolinasi 8,2 mln. EUR

„Luminor“ bankas laimėjo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) kreditavimo konkursą ir bendrovei suteikė 8,2 mln. EUR finansavimą. Didžiąją dalį paskolos lėšų (6,2 mln. EUR) KRATC skirs investicijoms į žiedine ekonomika ir ekologija paremtus sprendimus atliekų tvarkymui, o likę 2 mln. EUR bus panaudoti bendrovės turimų įsipareigojimų perfinansavimui.

Per ateinančius keturis metus KRATC planuoja įgyvendinti Klaipėdos regioninio sąvartyno antrąjį statybų etapą, įrengti naują maisto atliekų rūšiavimo liniją, investuoti į tvarių, kompostuojamų maišelių, pagamintų iš vietos gamybinių biologinių atliekų, sukūrimą ir atsinaujinančios energijos išteklių elektrinės įrengimą Klaipėdos rajone.

„KRATC siekia sukurti vieną pažangiausių ir efektyviausių Lietuvoje ekologijos ir žiedinės ekonomikos standartus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą. Tam reikalingos ne tik pakankamai solidžios lėšos, bet ir žiniomis pagrįstos ambicijos. Priimti sprendimą bendradarbiauti buvo paprasta, nes dar 2005-aisiais finansavome pirmąjį Klaipėdos regiono sąvartyno statybų etapą. Pasitikime bendrovės kompetencija įgyvendinant sudėtingus investicinius projektus ir tikimės ir toliau palaikyti ilgalaikius santykius“, – sakė „Luminor“ verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.

Investicinių KRATC projektų įgyvendinimui numatyta skirti 6,2 mln. EUR paskolos lėšų. Du milijonai eurų bus skirti bendrovės kreditų „Šiaulių banke“ ir „Luminor“ perfinansavimui.

„Lietuvoje atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūros kūrimo projektams ženklią paramą skiria Europos Sąjungos fondai, bet rasti patikimą finansinį partnerį mūsų dalies kofinansavimui nėra paprasta. Mes esame savivaldybių kontroliuojama įmonė, mums aktualu, kad paskola netaptų papildoma našta viso regiono gyventojams ir verslo subjektams, tad palankios finansavimo sąlygos iš „Luminor“ yra geriausias pasiekimas, koks šiai dienai įmanomas rinkoje“, – sakė Šarūnas Jonas Tamulis, KRATC direktoriaus pavaduotojas.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) yra septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių bendra įmonė, įkurta 2003 metais, kurios pagrindinė užduotis – sukurti naują, Europos Sąjungos ekologijos standartus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą Klaipėdos regione. Pagrindinės bendrovės akcininkės yra Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Skuodo rajonų savivaldybės.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 000 klientų. Aptarnaujame individualių asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Esame tokie pat, kaip ir rinkos, kuriose veikiame – jaunatviški, dinamiški ir nuolat žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Agnė Mažeikytė

„Luminor“ komunikacijos projektų vadovė

Tel.: +370 673 46337

El. p.: agne.mazeikyte@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą