Verslas

Verslas gali sulaukti iki 50 tūkst. eurų paramos el. komercijos sprendimams diegti

Mažos ir vidutinės įmonės jau gali prašyti ilgai laukto finansavimo el. komercijos sprendimams diegti bei integruoti pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“. Viena įmonė galės sulaukti iki 50 tūkst. eurų finansavimo, kuris bus teikiamas kaip 75 proc. parama projektui bei projektinėms veikloms įgyvendinti. Verslo valdymo bei buhalterinės apskaitos sistemas kuriančios įmonės „Rivile“ atstovų teigimu, tai atveria galimybę įmonėms diegti el. verslo sprendimus ir spartinti savo augimą minimaliomis investicijomis.

COVID-19 pandemija iššaukė el. komercijos šuolį, privertusį verslus skaitmenintis, dirbti nuotoliniu būdu ir klientų ieškoti el. erdvėje. Vis tik dalis įmonių šiomis aplinkybėmis nepasinaudojo dėl įvairių priežasčių, tarp kurių – savų finansinių išteklių trūkumas.

Rugpjūčio 19 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas pagal ilgai lauktą ES finansavimo priemonę „E. komercijos modelis COVID-19 leidžia mažoms ir vidutinio dydžio bendrovėms (MVĮ) pasitelkti paramą bei taip auginti savo el. prekybos verslą. Įmonės gali prašyti nuo 10 iki 50 tūkst. eurų siekiančio finansavimo, kuris padėtų joms skaitmenizuoti ir efektyviau internete plėtoti verslą, optimizuoti darbo kaštus bei didinti pajamas.

Finansuos didžiąją dalį išlaidų

Gauta parama leis padengti iki 75 proc. visų projekto išlaidų, todėl įmonėms prisidėti reikės tik nedidele dalimi nuosavų lėšų. Kaip teigia „Rivile“ direktorius Evaldas Žiedelis, tai turėtų tapti didele paskata verslams skaitmenintis – diegti naujus verslo modelius, automatizuoti įmonėje vykdomus procesus, integruoti el. prekybos sprendimus, atsinaujinti esamą įrangą, įsigyti reikiamas licencijas bei tinkamiausią aptarnavimo paketą.  

„Kalbėdami su mažomis įmonėmis pastebime, kad dalis jų užsakymus vis dar siunčia el. paštu, sąskaitas gauna PDF formatu, o duomenis tvarko ir darbo užmokestį apskaito tiesiog „Excel“ lentelėse. Tai neefektyvu laiko ir žmogiškųjų išteklių prasme, augina klaidų tikimybę. O parengus tinkamą verslo valdymo sistemą galima dirbti patogiai, vienoje programoje matyti duomenis, automatizuoti bei efektyvinti procesus ir net naudoti integracinius bei dirbtiniu intelektu paremtus sprendimus. Jei iki šiol tokiems įrankiams įsigyti trūko lėšų, parama turėtų tapti stipria paskata, – sako už įmonės rinkodarą atsakinga Julija Žukauskienė.

Pasitelkę paramą verslai taip pat galės finansuoti elektroninės prekybos integracijos sprendimus. Pastarieji leidžia importuoti duomenis iš įmonės kuriamos ar turimos el. komercijos platformos, padeda išvengti duomenų suvedimo ranka bei taupyti laiką. Šie sprendimai, „Rivile“ vykdomojo direktoriaus Mariaus Rubino teigimu, tapo ypač aktualūs pandemijos metu, kai dalis įmonių buvo priverstos perkelti prekybą į el. erdvę ir pardavimus pradėjo vykdyti keliuose prekybos kanaluose. 

Skaitmeninimui nėra per mažo verslo

Rimgaudas Pazniokas, audito, apskaitos paslaugas ir mokesčių bei finansų valdymo konsultacijas teikiančios bendrovės „Audifina“ partneris, tikina, kad skaitmeniniai įrankiai ir verslo valdymo sistemos suteikia galimybę įmonėms efektyviau atlikti darbą, didinti darbuotojų pasitenkinimą ir taip auginti pelną. 

„Mūsų komandoje – apie 50 žmonių. Lygindami turimus žmogiškuosius resursus su darbų apimtimis puikiai suprantame, kad kiekvienas automatizavimas, kiekviena integracija, kiekvienas sistemos efektyvinimas mums atsiperka. Viską reziumuojant, nauda – kiekvieno žmogaus darbas su sistema neša pelną. Naudodami skaitmeninius įrankius mes „atrišame“ rankas savo darbuotojams, nereikalaudami jų skirti daug laiko rutininėms, bet svarbioms užduotims atlikti, – tikina R. Pazniokas ir priduria, kad tai augina ir asmenų pasitenkinimą darbu.

Nors dalyje verslų vis dar vyrauja įsitikinimas, jog procesų automatizavimo sprendimai, pirmiausia, yra stambaus ir brandaus verslo žingsnis, specialistai tikina, kad nėra skaitmeninimui per mažo verslo.  

Rečiau procesus automatizuoja tos įmonės, kurios turi labai platų paslaugų ir produktų spektrą, atitinkamai mažesnį pasikartojančių vienodų operacijų kiekį. Pasak R. Paznioko, net maža gamybinė bendrovė, susifokusavusi į kelias produktų grupes, nesunkiai gali automatizuoti savo gamybos ir kitus verslo procesus bei auginti darbo našumą.

Ką žinoti planuojantiems teikti paraišką?

Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms šalies įmonėms pagal šį kvietimą iš ES struktūrinių fondų bus paskirstyta 40 mln. eurų. Paramą norinčios gauti įmonės turi veikti ne trumpiau nei vienerius metus, o jų nuosavos produkcijos ar suteiktų paslaugų vidutinės metinės pardavimo pajamos per trejus metus turi būti ne mažesnės kaip 50 tūkst. eurų. Didesnis prioritetas bus teikiamas toms bendrovėms, kurių vidutinė mėnesio apyvarta per nustatytą laiką sumažėjo 30 ir daugiau procentų.

Tarp finansuojamų sprendimų – įvairūs elektroninės prekybos ir klientų savitarnos įrankiai, leidžiantys sklandžiai bendrauti su klientais, tvarkyti pardavimų informaciją, lengviau keistis duomenimis ar rengti pasiūlymus, sutartis bei kitus dokumentus. Taip pat – integracijos su verslo valdymo sistemomis (angl. ERP –  išteklių valdymo sistemos), kurios leidžia efektyviai planuoti prekių ar paslaugų poreikį.

Teikdamos paraišką įmonės turi būti nusimačiusios norimus diegti el. komercijos sprendimus ar įrankius, jų tiekėjus bei turėti komercinius pasiūlymus. Nors rinkoje gausu standartizuotų produktų, pasak E. Žiedelio, prieš renkantis skaitmeninius įrankius įmonėms vertėtų pasikonsultuoti su potencialiais tiekėjais ir išsiaiškinti, kokie sprendimai padėtų sparčiausiai auginti verslą, efektyviausiai investuojant lėšas.

Verslo valdymo bei buhalterinės apskaitos sistemas kurianti „Rivile“ informuoja, kad šia parama pasinaudoti gali ir jų produktus ar paslaugas planuojančios įsigyti bendrovės. Finansuojamos gali būti išlaidos, patirtos nuomojantis ar įsigyjant: su el. prekyba, klientų savitarna, procesų valdymu susijusią programinę įrangą, integracinius sprendimus, mobilaus valdymo aplikacijas, su remiama veikla susijusius įvairius papildomus modulius, ar atsiskaitant už suteiktas konsultavimo, mokymo, programavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Miglė Dauskurdienė, 2people

Parašykite komentarą