Verslas

„Practica Capital“ investuoja 6,2 milijono litų į Šiaulių bendrovę „Televizijos ir ryšio sistemos“

„Practica Capital“ administruojamas rizikos kapitalo fondas „Practica Venture Capital“ gavo Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybos leidimą vykdyti koncentraciją įsigyjant UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“ („TVC“) akcijų. Pagal anksčiau pasirašytą investavimo sutartį fondas už 1 800 000 eurų (6 215 040 litų) įsigis naujai išleidžiamas bendrovės akcijas, tokiu būdu tapdamas TVC mažumos akcininku. Pritrauktos lėšos bus panaudotos bendrovės plėtrai užsienio rinkose.

Pranešimą apie koncentraciją LR Konkurencijos tarybai „Practica Capital“ įteikė 2014 m. kovo mėn. Konkurencijos tarybos leidimo gavimas leidžia užbaigti investavimo sandorį.

TVC specializuojasi kilnojamų televizinių stočių gamyboje bei teikia TV ir radijo įrangos integravimo paslaugas. TVC projektuoja ir įgyvendina įvairius su televizine technika susijusius sprendimus daugiau nei dešimtyje Europos, Azijos ir Afrikos šalių. TVC klientai – verslo įmonės, komercinės, nacionalinės televizijos bei radijo stotys, valstybinės įmonės ir organizacijos. Glaudūs santykiai su didžiausiais ir patikimiausiais televizinės įrangos gamintojais užtikrina sklandų sistemų integravimą į sudėtingas ir įvairialypes sąsajas. Daugiau nei per 18 m. TVC inžinieriai įgyvendino keletą šimtų įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų.

„Tikimės, kad „Practica Capital“ finansinis užnugaris bei bendrovių vystymo patirtis leis TVC lengviau įgyvendinti kokybinius pokyčius įmonės viduje bei paskatins ryžtingiau plėstis į naujas rinkas“ – sako TVC direktorius Gediminas Abartis.

„Practica Capital“ atėjimas žymi naują įmonės raidos etapą. Su nauju partneriu tikimės tapti dar rimtesniu šios rinkos tarptautinio lygio žaidėju“,- sako Albertas Tamošiūnas, vienas iš TVC įkūrėjų ir akcininkų.

„TVC jau dabar užima solidžias pozicijas savo rinkose, tačiau mes matome nemažai dar neišnaudotų įmonės plėtros galimybių tiek esančiose, tiek naujose rinkose. Mums daro įspūdį TVC dirbanti brandi ir stipri specialistų komanda ir jos atlikti darbai. Įmonė teikia didelės pridėtinės vertės paslaugas ir produktus, kurių didžioji dalis parduodama užsienio rinkose. Tikimės, kad „Practica Capital“ investicija suteiks įmonės vystymuisi naują impulsą” – teigia „Practica Capital” partneris ir investicijų direktorius Tomas Andriuškevičius.

Apie UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“:

UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“ – tai didžiausia tokio pobūdžio įmonė Baltijos šalyse. Bendrovės veikla yra profesionalios specializuotos garso ir vaizdo sistemų integravimas bei specializuotų kilnojamųjų televizinių stočių gamyba. Bendrovė įkurta 1996 metais Šiauliuose. Šiuo metu bendrovėje dirba 50 garso ir vaizdo technikos inžinierių, projektuotojų, montuotojų ir kitų aukštos kvalifikacijos specialistų. 2010 m. įmonėje buvo įdiegti ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ir OHSAS 1800:2007 standartai. Daugiau informacijos www.tvc.lt.

Apie „Practica Capital“:

„Practica Capital“ yra rizikos kapitalo įmonių grupė, įsteigta 2011 m. investavimo profesionalų ir savo verslus pardavusių verslininkų. Grupė administruoja 6 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital“ bei 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital“ įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo administruojamą JEREMIE iniciatyvą, kuri finansuojama ES Struktūrinių Fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007-2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Fondai investuoja į ankstyvos ir vėlesnės augimo stadijos smulkų ir vidutinį verslą Lietuvoje, prioritetą teikdami inovatyvioms ir augimo potencialą turinčioms įmonėms. Practica Capital taip pat valdo verslo akceleratorių „Startup.lt“, kuris padeda verslo idėjoms tapti plėtros galimybių turinčiais verslais. Iki 2013 m. pabaigos „Practica Capital“ pasirašė 20 investicijų už 5.3 mln. eurų į 16 portfelio įmonių. Daugiau informacijos www.practica.lt ir www.startup.lt.

Parašykite komentarą