Bankai ir Draudimas

„Gjensidige Baltic“ 2013 metus baigė pelningai ir didžiausias investicijas planuoja į plėtrą

Norvegijos bendrovei „Gjensidige Forsikring“ priklausanti ne gyvybės draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“, veikianti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, 2013 metais po apmokestinimo uždirbo 20,6 mln. litų audituoto pelno. Praėjusiais metais „Gjensidige Baltic“ pasirašė draudimo įmokų už 234,1 mln. litų – 8,3 proc. daugiau palyginus su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu ir klientams Baltijos šalyse išmokėjo 147,6 mln. litų – 15,8 proc. daugiau nei 2012 metais.

Didžiausią „Gjensidige Baltic“ pasirašytų draudimo įmokų dalį – net 63 proc. – sudarė transporto priemonių KASKO ir transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCA) draudimas. Sveikatos draudimas siekė 12 proc., turto draudimas – 15 proc. Palyginti su 2012 metų rezultatais, pernai sparčiausiai augo transporto priemonių, kelionių, bendrosios civilinės atsakomybės ir sveikatos draudimai. Taip pat – specifinės draudimo rūšies – laivų – draudimas.

Teigiamiems 2013 metų ne gyvybės draudimo bendrovės veiklos rezultatams daugiausia įtakos turėjo atsigaunanti ir besiplečianti Baltijos šalių draudimo rinka. Gerėjanti ekonominė padėtis bei auganti perkamoji galia visose Baltijos šalyse leido praėjusiais metais įtvirtinti draudimo pozicijas bei reikšmę kasdieniame žmonių gyvenime. Bendrovės rezultatai rodo, kad ši tendencija pastebima visame regione: „Gjensidige Baltic“ bendra pasirašytų įmokų suma 2013 metais, palyginti su 2012-aisiais, išaugo visose Baltijos šalyse, ypač – Estijoje (46 proc.), Lietuvoje ši suma padidėjo 8,5 proc.

2013 metais pasiekti pozityvūs rezultatai didžiąja dalimi lems „Gjensidige Baltic“ ateities veiklos kryptis – ir toliau visas dėmesys bus skiriamas bendrovės plėtrai ir paslaugų gerinimui. 2014 metais „Gjensidige Baltic“ planuoja didžiausias investicijas skirti technologijų atnaujinimui, kad klientams būtų užtikrintas patogesnis ir greitesnis draudimo liudijimų įsigijimas, taip pat bus didinamas operatyvumas ir efektyvumas draudimo žalų sureguliavime bei priimant sprendimus dėl draudimo išmokų mokėjimų. „Kartu su išskirtiniu dėmesiu elektroninių paslaugų plėtrai, prioritetą teikiame gyvam bendravimui su klientu – tikime, kad, iškilus svarbiems klausimams, draudikas turi būti greitai bei lengvai pasiekiamas ne tik internetu. Be to, vertindami kokybę ir grįžtamąjį ryšį, toliau tobulinsime klientų lojalumo programas“, – sako „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo generalinė direktorė Katerina Pavlidi.

„Gjensidige“ yra Šiaurės šalyse lyderiaujanti draudimo įmonių grupė. Nuo 2010 metų grupės akcijos kotiruojamos Oslo vertybinių popierių biržoje. Daugiau nei 200 metų „Gjensidige“ rūpinasi klientais, apsaugodama jų gyvybę, sveikatą bei turtą nuo įvairiausių rizikų. Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse veikiančioje draudimo įmonių grupėje dirba apie 3100 žmonių. Norvegijoje „Gjensidige“ taip pat teikia bankininkystės, pensijų fondų valdymo ir kitas finansines paslaugas.

Parašykite komentarą