Bankai ir Draudimas

Lietuvos gyventojai labiau rūpinasi savo daiktais: auga namų turto ir perkamos technikos draudimas

„PZU Lietuva“ užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad tik penktadalis šalies gyventojų yra apdraudę savo namų turtą – daiktus ir kitas vertybes, esančias namuose. Tačiau vis dažniau gyventojai apdraudžia naujai įsigyjamas prekes.

„PZU Lietuva“ Naujų pardavimo kanalų skyriaus vadovo Rimto Vaitkunsko teigimu, žmonės, apdraudę naują savo šeimos pirkinį, dažniau susimąsto apie tai, jog investicijos į namų ar asmeninio naudojimo techniką turi būti apsaugotos. Šiandien namuose esanti išmanioji buitinė technika kainuoja iki keliasdešimt tūkstančių litų. Įžvalgesni ir savo išlaidas atidžiau skaičiuojantys žmonės įvertina, kad avarija ar vagystė namuose atneštų šeimai gana didelius nuostolius, todėl svarbiausias namų turtas turėtų būti apdraudžiamas.

„Žmonės apdraudžia ne tik mašinas ar pastatus, bet ir naujus mobiliuosius telefonus, buitinę techniką, techninę įrangą. Kai kuriems tai yra pirma pažintis su draudimu. Patyrę, jog procesas aiškus ir paprastas, o žala atlyginama greitai, žmonės apsisprendžia įsigyti ir daugiau draudimo rūšių,“ – teigia Rimtas Vaitkunskas.

Pasak jo, perkamų daiktų draudimu Lietuvos pirkėjai aktyviai naudojasi ir elektronikos parduotuvėse, ir pirkdami internetu, ir įsigydami mobiliuosius telefonus iš mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“. Pirkinio draudimas užtikrina draudimo apsaugą prekėms dėl netyčinio sugadinimo ar vagystės.

„Pirkinio draudimo paslaugą pradėjome teikti prieš metus. Per tą laikotarpį šio draudimo apimtys išaugo tris kartus, o partnerių, platinančių šią paslaugą, padaugėjo net penkiskart“, – sako R. Vaitkunskas.

Tarp dažniausiai draudžiamų mobiliųjų įrenginių karaliauja mobilieji telefonai – 46,4 proc. Planšetės sudaro apie 41,6 proc., o foto ir vaizdo technika sudaro 8 proc. tarp pirkinio draudimu apdraustų prekių. Daugėja atvejų, kuomet apie prarastą ar sugadintą daiktą klientai praneša būdami užsienyje – t. y. įrenginių netenkama kelionių metu.

Parašykite komentarą