Buitis, Namai

Pataria specialistai: neskubėkite ardyti senų medinių grindų

Medis visais laikais buvo populiarus lietuvių namuose. Nuo senų laikų įprasta matyti medines grindis, duris, baldus bei kitus interjere esančius medinius akcentus. Netgi šiuolaikinė pasiūla įvairių kitų medžiagų nesumažino prijaučiančių medžiui skaičiaus. Visgi medis ir tuo pačiu medinės grindys turi tendenciją nusidėvėti, išsibraižyti, nublukti ir kitaip susigadinti, tad praradusios savo „prekinę išvaizdą“ dažniausiai plėšiamos lauk ir galvojama apie naują sprendimą būsto grindims. Tačiau specialistai stabdo – nebūtina kloti naujų grindų, kartais išties pakanka atnaujinti, restauruoti medines grindis ir vėl jomis džiaugtis tarsi naujomis.

Seniau medines grindis buvo įprasta dažyti, tad kartais net nesuprantama, kas ten po rudų, raudonų ar kitokios spalvos sluoksniu slepiasi. Pats medis savaime yra gražus ir specialistai teigia, jog nereikia jo dažyti, užtenka padengti laku ir mėgautis šviesiomis grindimis, pačios gamtos išraižytais ornamentais. Tačiau norint tai padaryti reikia imtis darbų – medinių grindų atnaujinimas yra laiko ir profesionalios, įgudusios rankos reikalaujantis procesas.

Grindų dažų nuėmimas

Kokio medžio grindys sudėtos jūsų namuose? Po dažų sluoksniu pasislėpęs medis tikrai pamirštas, tad nuėmus sluoksnį dažnai ir nustembama – kokie gražūs natūralūs medžio “piešiniai“. Tad dažų pašalinimas ir medžio grožio atskleidimas yra pirmas darbas šioje grindų atnaujinimo grandinėje.

Medinių grindų šlifavimas

Šlifavimas leidžia tinkamai paruošti medines grindis lakavimui, pašalina užsilikusį purvą ir atskleidžia visus medžio trūkumus, kurie šalinami kitame atnaujinimo etape. Tačiau šlifuoti reikia atsargiai – persistengus dažnai pernelyg pažeidžiamos grindų dalys (dažniausiai kampai).

Glaistymas

Visi po šlifavimo atidengti įbrėžimai, pažeidimai yra maskuojami specialiu glaistu. Žinoma, būna atvejų, kuomet pažeidimai yra ypač rimti, tad tenka keisti vieną ar kitą grindų dalį, tačiau tinkamas paruošimas ir lakavimas taip įkomponuoja naują grindų dalį, jog nežinant sunku pastebėti, jog tai naujas elementas.

Grindų lakavimas

Tai paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus etapas. Suklydus, gali tekti viską daryti iš naujo. Yra daugybė lakavimo technikų ir galimybių, tad viskas parenkama priklausomai nuo pageidaujamo rezultato – spalvos, atspalvio ar blizgio. Dažnai prieš lakavimą dar reikia gruntuoti, beicuoti, tačiau tai jau palyginti smulkmenos.

Medinių grindų atnaujinimas reikalauja daug patirties ir išmanymo, tad norint itin efektyvaus rezultato derėtų kreiptis į specialistus, kurie užtikrins ir garantuos darbų kokybę.

Parašykite komentarą