Verslas

BTA pernai metų apyvarta išaugo 27 milijonų litų

Audituotais duomenimis, ne gyvybės draudimo bendrovė BTA Lietuvoje pernai uždirbo 18,7 mln. litų ikimokestinio pelno bei 2013-iuosius baigė užimdama 14,2 proc. šalies ne gyvybės draudimo rinkos, antroje pozicijoje. BTA Lietuvoje apyvarta lyginant su užpernai didėjo 17 proc. ir viršijo 186 mln. litų.

„2013 m. mes toliau aktyviai augome, ženkliai išplėtėme rinkos dalį Lietuvoje. Mūsų apyvarta šalyje pernai išaugo 27 mln. litų lyginant su užpernai metų rezultatais. Šiemet esame susitelkę į kokybės didinimą ir kompleksinių paslaugų siūlymą savo klientams. Siekdami gerinti draudimo paslaugas ir aptarnavimą, patobulinome esamas paslaugas, taip pat įdiegėme kelias naujas – jas jau spėjo įvertinti mūsų klientai. Įgyvendinti projektai leido ženkliai pagerinti klientų aptarnavimą nuotoliniu būdu 24 val. per parą, 7 d. per savaitę. Taip pat džiaugiamės, kad kinta klientų požiūris į draudimą, jie vis labiau suvokia draudimo paslaugų privalumus ir naudą, taip pat jiems vis svarbesnė draudiko reputacija ir jo gebėjimas pasiūlyti tai, kas atitinka kliento reikalavimus. Prognozuojama, kad ateityje draudimo rinka plėsis taip pat sparčiai, kaip ir praėjusiais metais,“ – teigia „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Ne gyvybės draudimo bendrovė pernai klientams Lietuvoje atlygino 89,83 mln. litų, o šiuo metu kas valandą išmoka daugiau kaip 34 tūkstančius litų draudimo išmokų, kas 3 minutes užregistruoja po naują įvykį, per mėnesį užveda 3100 naujų bylų.

Didžiausią draudimo bendrovės portfelio dalį – 58 proc. užima bei sugeneruoja daugiausia įmokų TPVCAD draudimas. Pernai tokios įmokos siekė 109 milijonus litų, iš kurių daugiau nei pusę sudarė verslo TPVCAD.

BTA grupė metus užbaigė taip pat sėkmingai, pasirašė daugiau kaip 552 mln. litų įmokų, klientams išmokėjo beveik 262 mln. litų. Ne gyvybės draudimo bendrovė plėtėsi ir šiuo metu turi šešis filialus Europoje: Lietuvoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Estijoje. Grupė už savo veiklą buvo įvertinta, ji pateko tarp 50 didžiausių audito kompanijos „Deloitte“ reitinguotų draudimo bendrovių, veikiančių 18-oje Centrinės Europos šalių.

Pasak T. Podvorski, ateityje bendrovė planuoja ir toliau gerinti rizikos valdymą, daugiausiai dėmesio skirdama Baltijos ir kitoms Europos šalims. Taip pat bus toliau plėtojamas kapitalo modelis ir tobulinama kapitalo valdymo sistema, kuri yra būtina bendrovės veiklos stabilumo ir skaidrumo sąlyga.

Kaip teigė T. Podvorski, BTA filialas Lietuvoje aktyviai ruošiasi prisijungti prie euro zonos. Remiantis sėkminga kaimynų latvių patirtimi, planuojama įgyvendinti kai kurių IT sistemų sprendimų pakeitimus bei patobulinimus ir taip minimaliomis išlaidomis adaptuoti bendrovės finansų sistemas prie naujos valiutos. Perėjimas vyks griežtai laikantis įstatymų, teisės aktų, terminų ir biudžeto reikalavimų. Šis perėjimas bus esminis žingsnis BTA grupės bendrovėms integruojantis į Europos rinkas.

BTA filialas Lietuvoje pernai pasirašė virš 186 mln. litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo kasko draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.).

Parašykite komentarą