Studijos

Palangos jaunimo tikslas – švarus ir patrauklus gimtasis miestas

Nors pajūrio miesto mokiniams niekada nestigo jaunatviško entuziazmo ir originalių idėjų, po projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ mokymų jie galutinai nusprendė – laikas imtis realių darbų ir visiems įrodyti, kad jaunimas nori ir gali spręsti kiekvienos mokyklos, miesto ir net visos valstybės problemas. Šį iššūkį priėmė ir pasiraitoję rankoves į parengiamuosius darbus kibo Palangos senosios gimnazijos, Vlado Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų, VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai.

„Palangoje labai trūksta šiukšliadėžių, todėl daugelis šiukšles meta bet kur. Ši bėda itin opi vasarą, kai į miestą atvyksta gausybė turistų ir svečių, – pastebi Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos dešimtosios klasės mokinė Virginija Palubinskytė. – Be to, mieste stinga konteinerių atliekoms rūšiuoti.“

Pasak V. Palubinskytės, mokiniai kreipsis į miesto savivaldybę ir kartu ieškos būdų šioms problemoms spręsti.

Palangoje įsikūrusio Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai sieks pagerinti profesinių mokyklų įvaizdį, kuris dabar visuomenės akyse yra ne itin palankus.

„Kviesime bendrojo lavinimo mokyklų mokinius pas mus pasisvečiuoti ir dalyvauti teorinėse paskaitose bei praktiniuose užsiėmimuose. Jie galės savo akimis pamatyti ir įsitikinti, kad turime įdomių, naudingų ir perspektyvių mokymo programų, – pasakoja kurorto verslo skyriaus mokytoja ir komandos vadovė Juventa Vitkuvienė. – Apsilankę mokiniai susidarys aiškesnę nuomonę apie profesines mokyklas ir, pasidaliję ja su draugais bei šeimos nariais, padės išsklaidyti neigiamą nusistatymą apie šias mokymo įstaigas.“

Palangos senosios gimnazijos komanda sieks aktyvinti mokinių savivaldos veiklą: sukurs ir išbandys modelį, pagal kurį ne tik nustatys ir praplės savivaldos funkcijas, bet ir jos veiklą padarys kur kas veiksmingesnę.

Ir mokytojai, ir mokiniai patikino, kad projekto „Kuriame Respubliką“ mokymai buvo itin naudingi. Jų metu mokiniai nurodė pagrindines bendruomenės problemas, ieškojo būdų joms išspręsti, diskutuodami su Pilietinės visuomenės instituto ekspertu Dariumi Kuoliu geriau suvokė, kas yra Respublika, ir užmezgė naujų vertingų pažinčių.

Didžiausiame Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekte „Kuriame Respubliką“ iš viso dalyvauja 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių. Trys sėkmingiausi mokyklų projektai taps nacionaliniai ir bus įgyvendinti visoje Lietuvoje.
Pustrečių metų projektą „Kuriame Respubliką“ vykdo VšĮ Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacija, VšĮ Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centru, VšĮ „Darom“ ir kitais. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Susidomėjote projektu ir norėtumėte sužinoti daugiau, o gal pageidaujate prie jo prisijungti? Išsamesnės informacijos rasite interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt ir socialinio tinklalapio „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/KuriameRespublika.

Parašykite komentarą